Україна домагається внесення “Росатому” до нового пакета санкцій ЄС

Дата: 14 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Україна домагається внесення російського “Росатому” до нового пакета санкцій Європейського Союзу. 

Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю “РБК-Україна“.

Запорізька АЕС

Відповідаючи на запитання щодо деталей восьмого пакета санкцій ЄС, Кулеба сказав, що Україна просуватиме тезу президента Зеленського про те, що потрібно заводити під санкції “Росатом”. 

Міністр пояснив, що це стало особливо актуально після подій на Запорізькій АЕС, на якій присутні не лише російські військові, але й працівники “Росатому”, які, по суті, ведуть злочинну діяльність. 

“Є всі підстави застосувати санкції проти них. І є країни в ЄС, які проти цього. Будемо з ними працювати”, – зауважив міністр, не назвавши цих країн.

За прогнозом міністра, новий санкційний пакет ЄС може бути введений швидше, ніж до кінця року. 

Кулеба визнав, що серед деяких країн ЄС апетит до нових санкцій згасає і кожен наступний пакет даватиметься складніше, ніж попередній, за нинішнього статус-кво. Але, за його словами, “це живий процес, з ними треба працювати”.

Нагадаємо, з другої половини липня Запорізька АЕС перебуває під регулярними обстрілами, у яких Україна та Росія звинувачують одна одну. Працівники станції звернулися до світової спільноти із закликом “не допустити непоправного” і звинуватили Росію у використанні станції як військової бази, а самих працівників станції утримують як заручників. 

13 вересня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив російські окупанти готують чергові провокаційні обстріли Запорізької АЕС в окупованому ними Енергодарі та енергетичної інфраструктури інших областей.

Як повідомлялося, МАГАТЕ під час візиту на ЗАЕС зафіксувала присутність експертної групи “Росатому”, яка, як заявила місії російська сторона, “надає поради щодо ядерної безпеки, захищеності й дій керівництву ЗАЕС”.

Відомо, що Угорщина вимагає гарантій від ЄС, що російська ядерна енергетика не потрапить під санкції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter