У Криму запланували утворити щонайменше 40 територіальних громад після деокупації

Дата: 21 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Після деокупації в Криму планується створити щонайменше 40 територіальних громад у межах виконання закону про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим.

Про це заявила постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева під час “Рішельє-форум. Інституційна стійкість публічної служби в умовах війни”, інформує “Укрінформ”.

Таміла Ташева

За її словами, кількість громад може з часом змінитися, оскільки українська влада на цей час “не має об’єктивної інформації про те, в яких умовах ці громади живуть і скільки людей проживає в Криму”.

“За задумом, те, що ми бачили від Міністерства інфраструктури та відновлення, це має бути 40 громад… Після уточнення даних, звісно після деокупації та відновлення контролю над Кримом, після проведення перепису населення можна буде вносити зміни”, – повідомила представниця президента.

Нагадаємо, 23 серпня 2023 парламент ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим”.

Протягом одного місяця з дня набрання чинності документа уряд має визначити адміністративні центри та затвердити території територіальних громад АР Крим. Протягом трьох місяців Кабмін зобов’язаний реорганізувати та створити районні державні адміністрації Криму з урахуванням постанови Верховної Ради “Про створення та ліквідацію районів”.

5 вересня президент України Володимир Зеленський підписав зміни до закону про адміністративний устрій Криму.

Нагадаємо, українське керівництво неодноразово закликало громадян Росії, які незаконно оселилися в тимчасово окупованому Криму, покинути півострів, допоки є така можливість, а для громадян України на півострові оприлюднили детальну інструкцію, що робити цивільним під час бойових дій у Криму та деокупації півострова. 

Читайте також: Росія ізолювала Крим. Сучасність до півострова здатна повернути лише Україна – Володимир Зеленський

Раніше Зеленський закликав громадян України у тимчасово окупованому Криму триматися якомога далі від російських військових об’єктів та надавати українським спецслужбам усю відому інформацію про окупантів, щоб звільнення Криму відбулося швидше.

29 квітня 2023 року Головне управління розвідки Міноборони України після пожежі на нафтобазі в Севастополі, яка була призначена для Чорноморського флоту держави-агресора, повторило заклик до співгромадян у Криму не перебувати поряд з військовими об’єктами.

Раніше Центр журналістських розслідувань також оприлюднив дані розташування військових об’єктів на півострові, що є легітимною ціллю для ураження. 

Українська влада наголошує, що Україна самостійно визначає свій шлях і що торгівля українським Кримом неможлива та неприпустима, адже Кримський півострів – це інтегральна частина України. Україна також наголошує, що без деокупації Криму неможлива безпека у Чорноморському регіоні. 

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що колаборанти та зрадники в тимчасово окупованому Криму можуть пом’якшити судовий вирок, надавши цінну інформацію Силам оборони України про російські військові об’єкти та техніку на території півострова.

Відомо, що українські міністерства та державні органи активно працюють над формуванням кадрового резерву для роботи після деокупації Кримського півострова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter