У Кримській платформі візьмуть участь 44 держави та організації

Дата: 19 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

На першому саміті Кримської платформи свою присутність погодили 44 держави та організації. З них – 14 глав держав, урядів та ЄС.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу про Кримську платформу. 

Повідомляється, що на рівні президентів будуть представлені Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія, а також президент Євроради.

На рівні прем’єр-міністрів – Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція.

Дві держави будуть представлені на рівні глав парламентів – Швейцарія та Чехія.

14 держав будуть представлені на рівні міністрів закордонних справ – Туреччина, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди, Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія.

Дві країни представлятимуть міністри оборони – Велика Британія і Португалія.

США будуть представлені особистим посланцем президента, членом уряду, міністром транспорту.

Норвегію представлятиме державний секретар МЗС.

Європейську комісію представить віцепрезидент, НАТО – заступник генсекретаря, Раду Європи представлятиме генсекретар, і ГУАМ буде представлений на рівні генсекретаря.

Сім держав на Кримську платформу надішлють послів. Це Нова Зеландія, Мальта, Японія, Австралія, Кіпр, Канада та Греція.

За словами Кулеби, незалежно від рівня представленості ці країни стають засновниками Кримської платформи як держави.

Нагадаємо, Кримська платформа охоплюватиме рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активність у п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова раніше заявила, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною Кримській платформі, якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова: від водопостачання до транспортного сполучення.

Кремлівський куратор у Криму Сергій Аксьонов переконаний, що створення нового міжнародного майданчика не допоможе “повернути Крим”.

Як раніше повідомила заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева, за підсумками саміту Кримської платформи з деокупації півострова партнери України планують ухвалити відповідну декларацію, що “ґрунтуватиметься на політиці невизнання, питаннях прав людини та на розумінні, що на Кримському півострові відбувається заміщення населення“. 

Нагадаємо, у Києві 6 серпня відбувся установчий форум Експертної мережі Кримської платформи, яка має об’єднати українські та міжнародні зусилля в аналітиці наслідків окупації Криму задля деокупації півострова. 

Під час форуму відбулися сім тематичних груп, де учасники презентували напрацювання бачення планів роботи. Групи стосуються сфер безпеки, політики невизнання окупації, прав людини та міжнародного гуманітарного правасанкційекономікиекології, культурної спадщини Криму, гуманітарної політики та відновлення прав корінних народів. Відомо, що в Києві буде постійно працювати офіс Експертної мережі Кримської платформи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: