На Кримському саміті партнери України підпишуть Кримську декларацію – Ташева

Дата: 19 Листопада 2020
A+ A- Підписатися

На Кримському саміті в межах платформи з деокупації півострова планують підписати Кримську декларацію. 

Про це під час онлайн-презентації німецькомовного перекладу книжки Наталі Гумені “Загублений острів” розповіла заступниця постійного представника президента України в АРК Таміла Ташева, передає кореспондент видання ZMINA

“Важливо, що документ, який має ухвалюватися на Кримському саміті як перший етап започаткування Кримської платформи буде Кримською декларацією. Цей документ, який підпишуть партнери України, ґрунтуватиметься на політиці невизнання, питаннях прав людини та на розумінні, що на Кримському півострові відбувається заміщення населення, – сказала Таміла Ташева. Водночас вона додала, що Україна не очікує на участь Росії в Кримській платформі. Відомо, що Київ планує запросити за стіл переговорів Росію.

Ташева наголосила, що Україна має працювати всередині країни, щоб підтримувати зв’язки з людьми на окупованих територіях, та працювати надалі з міжнародними партнерами, які накладають санкції на Росію.

Українська влада планує провести міжнародний саміт з деокупації Криму в травні 2021 року в Києві. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі та деокупація Криму – його пріоритети. Він розповів про створення Кримської платформи, яка працюватиме над питанням деокупації півострова. На думку глави держави, “поки Крим залишається окупованим, а українці й кримські татари регулярно там переслідуються, світ не має забувати про Крим”.

За даними МЗС України, платформа охоплюватиме кілька рівнів. Найвищий – участь лідерів держав у Кримському саміті. 

Наступний рівень Кримської платформи передбачає роботу міністрів закордонних справ і міністрів оборони в межах різноманітних заходів НАТО, ЄС, ООНОБСЄ та Ради Європи. В українському зовнішньополітичному відомстві кажуть про екосистему заходів протягом року. До участі в роботі платформи також офіційно запросять Росію. 

Раніше Зеленський повідомив, що отримав запевнення лідерів Європейського Союзу в тому, що ЄС готовий приєднатися до платформи з деокупації Криму.

У жовтні 2020 року про свою зацікавленість у цьому переговорному процесі заявила Польща. Офіційний Київ також очікує приєднання до платформи з деокупації Криму ТуреччиниМалайзіїСловаччиниВеликої Британії та інших країн.  

До Кримської платформи не запросили Меджліс кримськотатарського народу та українські правозахисні організації. 

У Кремлі неодноразово вказували на те, що питання Криму закрито і Росія не має наміру долучати його до міжнародних переговорів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: