У Білорусі міліція затримала головну редакторку видання Mediakritika.by

Дата: 04 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Білоруські силовики прийшли з обшуками до журналістки та головної редакторки видання “Зелений портал” і Mediakritika.by Яніни Мельникової.

Про це повідомляє видання “Детектор медіа”.

Джерело: “Детектор медіа”

“До мене прийшли”, – встигла написати Яніна Мельникова у фейсбуці. Пізніше її вивели з квартири та доправили до Слідчого комітету.

Причини обшуків зараз невідомі також повідомляється, що під час обшуку у журналістки вилучили техніку. Нещодавно журналістка оголосила пошук авторів для співпраці з екологічним порталом. Останнім часом “Зелений портал” писав не лише на екологічну тематику, але і про суспільно-політичні події у Білорусі.

Як повідомляє Білоруська асоціація журналістів, Яніна станом на 21.00 3 вересня залишається за ґратами. Зв’язку з нею немає. Ймовірно, її затримали на 72 години. Інформації про підстави затримання немає.

Яніна Мельникова в журналістиці з 2004 року. Закінчила факультет журналістики Білоруського державного університету та Вищу школу імені Мельхіора Ваньковича у Варшаві. Працювала кореспонденткою в “Газете Слонімскай”, журналісткою в онлайн-проєкті Ximik.info, була авторкою та ведучою програми “Особистий капітал” на телеканалі “Белсат”. З 2012 року — членкиня правління громадської організації “Білоруська асоціація журналістів”. У липні 2012 року Яніна Мельникова заснувала сайт Mediakritika.by. Вона також очолила “Зелений портал” у 2017 році. Це медіапроєкт  екологічних організацій, експертів та активістів.

Нагадаємо, після чергових виборів президента в Білорусі 9 серпня 2020 року почалася хвиля громадських протестів. Влада, яка одразу почала називати їх “заворушеннями”, використовувала для боротьби з громадянами гумові кулі, сльозогінний газ та водомети. Однак тиск не припинився й після спаду хвилі протестів. Покарання білоруси отримали, наприклад, за штори в кольорі біло-червоно-білого прапора, катання на лижах або коментар про силовиків у мережі. 

За даними правозахисників, від репресій у країні постраждали близько 30 тисяч людей. Щонайменше шестеро учасників протестних акцій, за даними ООН, зникли безвісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter