Суд відмовився скасувати санкції проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK

Дата: 27 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду повністю відмовив у задоволенні позову від громадянина України щодо скасування указу президента України Володимира Зеленського про санкції проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

Про це 26 квітня повідомляється на сайті Верховного Суду, повний текст постанови буде виготовлений протягом п’яти днів. 

Джерело: informator.ua

Рішення може бути оскаржене до Великої палати Верховного Суду, йдеться в повідомленні.

Водночас суд переніс на 14 червня розгляд ще двох справ за позовами ТОВ “Лідер ТВ” (“112 Україна”) та ТОВ “Новини 24 години” (NewsOne) щодо скасування указу про запровадження санкцій.

Зокрема, розгляд позову каналу “112 Україна” перенесено через самовідвід двох суддів у справі, оскільки вони не мають доступу до державної таємниці.

“Відомості, які становлять державну таємницю, наявні в документах, надісланих Службою безпеки України на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду”, – уточнюється в інформації на сайті суду.

Загалом на судовому розгляді станом на 27 квітня 2021 року перебуває ще сім позовних заяв, якими оскаржується Указ президента від 2 лютого 2021 року № 43/2021 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що відеосервіс YouTube заблокував для переглядів в Україні три телеканали нардепа Віктора Медведчука – ZIK, “112 Україна” та NewsOne. Проте канали не видалені та продовжують працювати. На них можна зайти за допомогою VPN.

Нагадаємо, 2 лютого президент підписав указ про запровадження санкцій терміном на п’ять років щодо бізнесмена Тараса Козака, а також щодо телеканалів ZIK, “112 Україна” та NewsOne, власником яких він є. За час свого існування мовники неодноразово ставали об’єктами уваги Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, адже транслювали російську пропаганду та не гребували мовою ворожнечі в ефірі.

Блокування телеканалів викликало неоднозначну реакцію експертів, зокрема через механізм позасудового обмеження мовлення та ймовірність успішного оскарження таких санкцій у судах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter