Створено міжнародний рух для захисту релігійних прав

Дата: 02 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Міжнародний громадський рух “Свобода совісті” буде запобігати проявам дискримінації та порушенню прав у питаннях свободи совісті та переконань.

Про це повідомив координатор руху в Україні, історик, журналіст і релігієзнавець Сергій Шумило

Рух створено за ініціативою групи відомих правозахисників, журналістів, громадських і релігійних діячів з США, Німеччини, Італії, України, Латвії, Росії, Ізраїлю та інших країн. У декларації, оприлюдненій 30 червня, наголошується, що метою нової організації є боротьба за релігійну свободу в різних країнах світу.

Рух є світським, він відстоює інтереси не окремих ідеократичних груп і віросповідань, але права всіх, незалежно від їх ідеології”, – підкреслюють автори декларації.

Організація буде взаємодіяти з міжнародними правозахисними організаціями в різних країнах світу, а також з представниками державних, громадських і релігійних організацій в Україні з метою моніторингу та запобігання порушенню релігійних прав і свобод в країні.

Рух буде домагатися ставлення до будь-яких проявів релігійної та ідеологічної нетерпимості без “подвійних стандартів”, гарантій безпеки для тих, хто користується своїм правом на свободу совісті; запобігання застосуванню насильства і дискримінації в питаннях свободи совісті та переконань; скасування законів, що обмежують право на свободу совісті або закріплюють принцип ідеологічної переваги однієї групи над іншою; забезпечення міжнародного резонансу випадків порушень релігійних прав та надання юридичного захисту.

Нагадаємо, як заявив голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, через анексію Криму та “гібридну війну” на сході стан релігійної свободи в Україні погіршився – на підконтрольних проросійським бойовикам територіях у Донецькій і Луганській областях зростає релігійна нетерпимість щодо всіх християнських церков, за виключенням здебільшого православних громад Московського патріархату.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: