Ще вісьмом колишнім українським суддям із Криму загрожує до 15 років в’язниці за держзраду

Дата: 09 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Українські правоохоронці скерували до суду обвинувальні акти щодо восьми російських суддів за фактом державної зради. Їм загрожує 15 років позбавлення волі.

Про це інформує пресслужба Прокуратури Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Будівля незаконного “Верховного суду” в тимчасово окупованому Сімферополі

У відомстві вказують, що при окупаційній владі четверо з них обійняли посади заступників “голів” незаконно створених “Верховного суду Республіки Крим”, “Ленінського районного суду” в Автономній Республіці Крим та “Ленінського районного суду міста Севастополя”. Інші четверо стали незаконними “суддями” в окупаційних “Двадцять першому арбітражному апеляційному суді РФ”, “Севастопольському міському суді” та “Гагарінському районному суді” тимчасово окупованого Севастополя. 

Слідчі дійшли висновку, що обвинувачені сприяли переходу української судової системи, яка діяла в Криму, на відправлення правосуддя за російським законодавством та допомагали РФ у проведенні підривної діяльності проти нашої держави. Також своїми незаконними рішеннями обвинувачені сприяли переслідуванню громадян України та придушенню спротиву окупації півострова.

Прокуратура не називає імен обвинувачених у зраді кримських “суддів”. Утім, за інформацією джерел Центру журналістських розслідувань, йдеться про Тетяну Шкляр (Tetiana Shkliar, Tatyana Shklyar), Любов Володіну (Liubov Volodina, Lyubov Volodina), Наталю Горошко (Nataliia Horoshko, Natalia Goroshko), Людмилу Завгородню (Liudmyla Zavhorodnia, Lyudmila Zavgorodnya), Олену Козуб (Olena Kozub, Elena Kozub), Оксану Гаркушу (Oksana Harkusha, Oksana Garkusha), Ганну Гуло (Hanna Hulo, Аnna Gulo) та Сергія Красикова (Serhii Krasikov, Sergey Krasikov).

Раніше представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявила, що “одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова”. За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та скоював злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.

Напередодні ZMINA повідомляла, що Рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA і Центр інформації про права людини – офіційна назва громадської організації. Публічна назва – ZMINA. Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану. 

Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України. 

Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Еміля Курбедінова. НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів у Криму, попри те що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.

Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни. 

Минулого року есбівці затримали проросійського політика, лідера партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука. Його підозрювали в державній зраді та розграбуванні національних цінностей.

Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter