У Запорізькій області майже 33 тисячі сімей ВПО втратили право на виплати

Дата: 01 Травня 2024
A+ A- Підписатися

У Запорізькій області майже 33 тисячі сімей внутрішньо переміщених осіб втратили право на виплати. Причиною цього є зміни в законодавстві, які набрали чинності з березня цього року.

Про це повідомила радниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Наталія Будяк, пише “Суспільне Запоріжжя”.

Фото: Сєвєродонецьк онлайн

За її словами, у Запорізькій області нині зареєстровані близько 230 тисяч переселенців. Серед них – 45 тисяч дітей та 52 тисячі пенсіонерів.

Також посадовиця підкреслила, що саме після початку повномасштабного вторгнення РФ кількість переміщених осіб у регіоні збільшилася на 171 тисячу. Зокрема, ВПО стали жителі Запорізького, Бердянського, Василівського, Мелітопольського та Пологівського районів Запорізької області. Також в області зареєстровані переселенці з Донецької, Херсонської, Харківської та Луганської областей.

Будяк нагадала, що в березні цього року змінився порядок виплат допомоги ВПО. Так, з’явився перелік категорій громадян, які автоматично отримали змогу продовжувати отримувати виплати:

  • пенсіонери, в яких станом на 1 січня розмір пенсії не перевищує 9 444 гривні;
  • люди з інвалідністю I чи II групи;
  • діти з інвалідністю віком до 18 років;
  • тяжкохворі діти;
  • діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, осіб з їхнього числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

За словами радниці голови ЗОДА, відповідно до цієї постанови в Запорізькій області автоматично продовжили виплати для майже 26 тисячам сімей, а втратили право на продовження виплат ВПО майже 33 тисячі сімей.

Нагадаємо, що 1 квітня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України щодо змін у наданні допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб. У постанові також розширили перелік переселенців, які можуть отримати грошові виплати.

Водночас із 1 березня виплати для переселенців нараховують за новими правилами. Наразі близько 600 тисяч осіб автоматично отримали продовження виплат. Очікується збільшення до 1–1,2 мільйона, оскільки Кабмін продовжив термін подання заявок до 30 квітня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter