Руслана закликала Зеленського розблокувати розслідування справ Майдану

Дата: 29 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Українська співачка, громадська діячка та активна учасниця Євромайдану Руслана Лижичко записала звернення до президента Володимира Зеленського, щоб той скликав позачергове засідання Верховної Ради, де б проголосували поправку, яка дозволить слідчим прокуратури, що працювали над справами Майдану, перейти до відповідного підрозділу ДБР у спрощеному порядку.

У зверненні Руслана пригадала події 29 листопада 2013 року, коли вона зачитала резолюцію з вимогою до тоді ще чинного президента Віктора Януковича виконати вимогу протестувальників та підписати Угоду про Асоціацію з ЄС.

Цю вимогу не було виконано, натомість за кілька годин розпочався перший злочин проти Майдану – кривавий розгін студентського Євромайдану. Почалася Революція гідності“, – сказала вона. 

Співачка звинуватила Зеленського в тому, що він у річницю Революції гідності обмежився загальними словами про те, що “нам потрібні реальні результати розслідування справ Майдану”, однак подальші дії не показують його зацікавленості в цьому процесі. 

“Реальність наразі така, що новим слідчим знадобиться мінімум пів року тільки для того, щоб просто вивчити тисячі томів справ і сотень терабайт відео, фото. Попри запевнення генерального прокурора Руслана Рябошапки та голови ДБР Романа Труби, фактично це означає зупинку розслідування справ Майдану. І ця безпрецедентна подія відбувається за вашого президенства. Разом із громадською ініціативою “Євромайдан SOS” публічно звертаємося до вас і повторюємо прохання скликати позачергове засідання Верховної Ради та проголосувати норму, запропоновану родинами Небесної сотні, яка дозволить зберегти слідство в справах Майдану, а до цього моменту не передавати ці провадження до ДБР”, – наголосила вона.

Наостанок Лижичко зауважила, що як дії Зеленського зі збереження розслідування справ Майдану, так і його бездіяльність у ситуації його зупинення, назавжди увійдуть в українську історію.

Нагадаємо, що адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування з вимогою скликати позачергове засідання Ради, щоб провести голосування за поправку №318 до законопроєкту №2116, яка дозволить слідчим прокуратури, що працювали над справами Майдану, перейти до відповідного підрозділу ДБР у спрощеному порядку.

20 листопада ГПУ завершила всі процесуальні дії. Незадовго до цього Адвокатська дорадча група разом із Закревською повідомили, що справи не можна передавати до ДБР, поки поправку не підтримають у парламенті, адже в іншому разі вони потраплять під вплив Андрія Портнова. 

Низка громадських організацій уже закликала владу гарантувати відсутність тиску і втручання в розслідування справ Майдану з боку Андрія Портнова та інших представників колишньої влади Януковича.

Голодування Закревської підтримав звільнений з російської в’язниці політв’язень та режисер Олег Сенцов, колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, письменник Сергій Жадан та низка громадських діячів

У парламенті повідомили, що планують розглянути поправку до закону про ДБР, яка б дозволила продовжити розслідування справ Майдану, на початку грудня. Водночас у самому ДБР спростовують інформацію про гальмування розслідування справ Майдану. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: