Рада заборонила слідчим укладати угоди з організаторами корупційних злочинів

Дата: 29 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Верховна Рада остаточно ухвалила законопроєкт №12039 про угоди зі слідством у розслідуваннях корупційних злочинів.

Про це йдеться в картці документа на сайті парламенту. 

Гроші, знайдені під час обшуку в керівників підприємств, залучених до схеми з постачанням харчів для ЗСУ

Документ вводить нову статтю до Кримінального кодексу. Вона дозволить призначати менший термін ув’язнення, ніж вимагає кодекс, якщо фігурант співпрацює зі слідством, наприклад викрив співучасників, відшкодував збитки тощо.

Суди під час укладення угоди зможуть призначати додаткові покарання – суттєво збільшені штрафи та конфіскацію майна. Йдеться про 102 мільйони гривень за особливо тяжкий злочин та понад 4 мільйони гривень за тяжкий злочин. Крім того, пропонують заборонити укладати угоди з організатором злочину. Винятком може стати ситуація, коли той погоджується викрити іншого організатора.

Документ також скасовує строки досудового розслідування від моменту реєстрації кримінального провадження до повідомлення фігуранту про підозру. 

Гроші, знайдені правоохоронцями в підозрюваних у корупції. Фото: НАЗК

Ухвалення законопроєкту було індикатором виконання Плану України, націленого на посилення антикорупційної інфраструктури й удосконалення законодавства відповідно до світових стандартів. Тепер уряд може отримати від ЄС 4 мільярди євро за програмою Ukraine Facility Plan. 

Законопроєкт №12039 ухвалили замість того, що дозволяв би обвинуваченим у корупції уникнути позбавлення волі. Той документ нардепи підтримали в першому читанні, і це обурило громадськість. 

Після ухвалення законопроєкту №12039 в Мінекономіки подякували парламентарям за роботу. 

Нагадаємо, нещодавно парламентарі намагались ухвалити закон, що дозволив би топкорупціонерам уникати покарання за службу у війську. Після розголосу та обурення громадськості цю норму прибрали з ухваленого документа. 

Корупція руйнівно впливає на права людини. Як показують останні дослідження, зловживання посадовців у світі процвітає, але як демократичні, так і авторитарні лідери не діють. Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch за підсумками 2023-го констатувала – світові лідери самоусунулися від захисту прав людини. 

Торік українці оцінили рівень корумпованості влади як вищий за середній, а боротьбу з нею назвали поганою. 

Фотографія обкладинки: НАЗК 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter