Рада дозволила обслуговувати позачергово людей з інвалідністю
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №4113, який дозволяє позачергово обслуговувати людей з інвалідністю.
Про це повідомили на сайті парламенту.
Право на обслуговування без черги люди з інвалідністю матимуть у будь-яких касах, а також на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, що надають послуги населенню.
Таке саме право матимуть і супровідники (не більш ніж одна особа) людей з інвалідністю першої групи або дітей. Пріоритет для проходження державного кордону, а також КПВВ на тимчасово окуповані території матимуть і люди з інвалідністю, які їдуть на лікування, а також люди з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю. Задля цього вони показуватимуть документи, що підтверджують цілі подорожі.
Разом з ними без черги можуть пропускати людей, які їх супроводжують (не більш ніж двоє), а також близьких родичів: батьків, чоловіка або дружину та дітей.
У пунктах пропуску через держкордон для автомобільного сполучення та на КПВВ людям з інвалідністю віддаватимуть пріоритет, якщо вони проходять його пішки або на легковій автівці. В авто з людиною з інвалідністю зможуть перебувати лише супровідники та родичі.
Ухвалений документ ще має підписати президент.
Нагадаємо, що, за даними ООН, кожна сьома людина у світі має ту чи іншу форму інвалідності. За даними Держстату, у 2021 році в Україні налічували 2,7 мільйона людей з інвалідністю, серед яких 163,9 тисячі – діти.
За останні декілька років в Україні відбулися позитивні зміни, зокрема щодо впровадження безбар’єрного простору. Уже понад рік, наприклад, від власників культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів вимагають враховувати кількість місць для людей на візках у своїх залах.
Потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп мають враховувати й усі нові та реконструйовані заклади харчування. На українських роботодавців також поклали обов’язок облаштовувати інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю. Також тепер можна будувати пандуси без документів про право власності, як це було раніше.
Водночас, за словами фахівців, часто українці з інвалідністю не користуються навіть наявними пільгами від держави, зокрема через погану поінформованість.