Путін для США небезпечніший за Гітлера – інформатор у справі “панамського архіву”

Дата: 24 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Анонімний інформатор, який передав 2015 року журналістам матеріали так званого “панамського архіву”, одного з найбільших витоків даних про реальних бенефіціарів офшорних компаній, вперше за шість років дав інтерв’ю журналістам. 

Його взяли двоє журналістів німецького видання Der Spiegel і оприлюднили на сторінці міжнародного розслідувального проєкту OCCRP, що об’єднує журналістів із різних країн.

 Президент Росії Володимир Путін EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Нагадаємо, десятки журналістів проєкту, співпрацюючи один з одним, у 2016 році опублікували низку матеріалів на основі даних, що містяться у “панамських паперах”. Йдеться про архів компанії Mossack Fonseca, клієнтами якої були безліч бізнесменів, політиків, громадських діячів і знаменитостей із десятків країн, включаючи Росію.

Інформатор згадав в інтерв’ю про президента Росії Володимира Путіна, припустивши, що гроші, раніше розміщені його оточенням в офшорних компаніях, зараз використовуються для фінансування війни проти України.

Він зазначив, що офшорні компанії продовжують відігравати найважливішу роль для авторитарних режимів. За оцінкою співрозмовника журналістів, Володимир Путін є більшою загрозою для Сполучених Штатів, ніж свого часу був Адольф Гітлер, а підставні компанії назвав його “найкращими друзями”, через які йде фінансування російської армії.

“Це саме те, що вбиває ні в чому не винних людей в Україні”, – заявив він. Як саме ці компанії фінансують російську армію, інформатор не уточнив.

Інформатор закликав країни Заходу зосередити зусилля на розкритті офшорних активів оточення Путіна. Він зазначив, що для цього є можливості, але не вистачає політичної волі. За словами інформатора, західні уряди не повинні зосереджувати увагу на символічних активах на кшталт яхт, а перенести її саме на розкриття власників офшорів.

Як відомо, Володимир Путін і низка російських високопосадовців неодноразово заявляли, що у них немає активів в офшорах. Практично все російське керівництво зараз перебуває під санкціями Заходу, які передбачають, що їхні активи у тих країнах, які ввели санкції, повинні заморожуватися.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом України і планує повне знищення України.

З 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Руйнування у м. Тростянець, Сумська область

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За даними президента України Володимира Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала 2 млн громадян України до різних регіонів своєї території.
 
Після обстрілів, зокрема Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористкою та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
За перші 100 днів неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на експорті палива 93 мільярди євро. Основний покупець – країни Європейського Союзу.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання щодо ухвалення сьомого пакета.
 
Українська влада закликає своїх громадян бути агентами змін, використовувати свої контакти з іноземними громадянами, переконувати їх у підтримці України та важливості проукраїнської політики у відповідь на неспровоковану війну Росії. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter