Правозахисника Максима Буткевича відзначили нагородою імені Анни Франк

Дата: 20 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Полонений Росією військовий та правозахисник Максим Буткевич став лауреатом щорічної нагороди імені Анни Франк від посольства Нідерландів у США.

Про це розповіла Надзвичайна та Повноважна посолка України в США Оксана Маркарова

Фото: Оксана Маркарова

Нагороду приїхав отримати за сина батько Олександр Буткевич

Маркарова розповіла, що у своїй промові згадала про каштан біля фамільного будинку Франк в Амстердамі, який став символом нагороди. 

“Про каштан, який є символом незламного Києва, нашої столиці, що була окупована нацистами у 1941 році та яку в лютому 2022 року намагалися окупувати російські війська. Саме завдяки таким незламним воїнам, як Максим, нам вдається продовжувати боротьбу за нашу незалежність і за нашу перемогу”, – наголосила вона. 

Максим Буткевич вступив до лав ЗСУ в березні минулого року. До цього він працював журналістом на всеукраїнських каналах та британському Бі-Бі-Сі й був співзасновником “Громадського радіо”, де також працював журналістом та ведучим у 2013–2014 роках.

Близько 10 років Буткевич присвятив правозахисній діяльності, зокрема входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС. Також він був співзасновником правозахисного центру “Соціальна дія”, одним із засновників правозахисного центру ZMINA та проєкту “Без кордонів”.

У проєкті “Без кордонів” він допомагав шукачам притулку, українським переселенцям та протидіяв мові ворожнечі. 

Максим Буткевич до російського полону та під час розгляду апеляційної скарги у серпні 2023 року

У полон росіян правозахисник потрапив торік у червні, а його батько одразу казав, що Росія збирається влаштувати показове судилище над сином.

Буткевича під час фейкового процесу називали “нацистом” та приписали виступ у 2014 році журналіста видання “Український тиждень” Богдана Буткевича про те, що на Донбасі “півтора мільйона зайвих людей”.

Україна закликає світ засудити процес над Буткевичем, засудженими разом з ним військовими Віктором Похозеєм та Владиславом Шелем, а також усіма іншими українцями, яких незаконно тримають на окупованих українських територіях та в Росії. 

Нагадаємо, що влітку під час розгляду апеляційної скарги на вирок Буткевич зміг поспілкуватись з колегами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter