США закликало швидко та всебічно розслідувати підпал автівки “Схем”

Дата: 19 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Посольство США закликало українську владу до швидкого розслідування підпалу автомобіля журналістів “Схем”.

Про це повідомили на офіційній сторінці посольства у фейсбуку. 

?? Вільні медіа є надважливим елементом життєздатної демократії, а журналісти повинні мати змогу виконувати свою роботу…

Опубліковано U.S. Embassy Kyiv Ukraine Вівторок, 18 серпня 2020 р.

Дипломати нагадали, що вільні медіа є надважливим елементом життєздатної демократії, а журналісти повинні мати змогу виконувати свою роботу без утисків і залякувань.

“Ми стурбовані нещодавніми інцидентами, спрямованими проти співробітників Радіо Свобода, включаючи спалення автомобіля та підозру на прослуховування оселі. Ми високо цінуємо, що влада вживає початкові заходи для вивчення цих інцидентів, і закликаємо до швидкого і всебічного розслідування”, – написали в посольстві. 

Нагадаємо, що вночі 17 серпня невідомі підпалили авто програми журналістських розслідувань “Схеми”. Підпал стався біля будинку водія знімальної групи. Журналісти пов’язують підпал зі своєю професійною діяльністю. Розслідувач Михайло Ткач розповів, що останній матеріал, який знімали за допомогою спаленого авто, стосувався того, як транспорт перших осіб держави порушує ПДР. Водночас під час підготовки матеріалу він помітив стеження. За результатами експертів, які працювали на місці інциденту, автівку журналістів підпалили

Незадовго до підпалу Ткач написав на своїй сторінці у фейсбуку пост про те, що знайшов у себе вдома ознаки прослуховування. Журналіст виявив у стелі отвір завдовжки щонайменше 60 см, який просвердлили з горища і до якого є доступ з інших під’їздів. На місце події приїхали поліцейські, однак, як повідомили колеги Ткача, їх довелося буквально вмовляти подивитися шар підозрілого покриття, під яким був отвір. Також правоохоронці приїхали на виклик без спеціальних засобів. 

Згодом розслідувач подав скаргу до прокуратури на бездіяльність слідчих поліції, які ведуть кримінальне провадження. На цей інцидент уже відреагували в Раді Європи. У спеціальній платформі для захисту журналістики та безпеки журналістів вважають, що тиск на Ткача становить загрозу свободі слова в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter