Посли країн G7 занепокоєні списками “Миротворця”, а поліція просить потерпілих прийти у слідче управління

Дата: 02 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Посольство Великої Британії в Україні виступило із заявою послів країн G7 щодо розкриття персональних даних журналістів на веб-сайті “Миротворець”.

Про це йдеться на сайті посольства.

Так, у заяві згадується, що відповідно до українського законодавства персональні дані можуть бути публічно оприлюднені у випадку індивідуальної згоди.

Посли нагадують, що розкриття персональних даних також протирічить міжнародним зобов’язанням України.

“Ми беремо до уваги розслідування, розпочаті Урядом України з цього приводу, та сподіваємось, що громадськість отримує доступ до їхніх результатів. Характеристика всіх перерахованих в списку журналістів як “колабораціоністів з терористами” загрожує їх власній безпеці та українській свободі засобів масової інформації, яка завойована дорогою ціною. Журналісти повинні мати можливість виконувати свою роботу без погроз, утисків та залякування. Це життєво важливо та в українських інтересах, щоб журналісти мали можливість повідомляти про події на Донбасі та будь-де в іншому місці”, – йдеться в заяві.

Посли закликали відповідальних за “Миротворець” видалити персональні дані з сайту та утримуватися від провокаційних характеристок.

“Міністр внутрішніх справ заявив, що він буде вживати заходів у випадку погроз”, – йдеться в повідомленні посольства Великої Британії в Україні.

У той же час київська поліція шукає потерпілих журналістів й запрошує їх зайти в слідче управління. 

Як повідомляє прес-служба Слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві, наразі розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Таке доручення дала прокуратура міста Києва за фактом публікації на сторінках інтернет-ресурсу “Миротворець” списків журналістів, які начебто акредитовані у самопроголошених республіках ДНР та ЛНР.

Це потрібно задля “об’єктивного розслідування та вжиття невідкладних заходів реагування”. Тому поліція просить представників мас-медіа, чиї прізвища та контактні дані розміщені на сторінках вищезазначеного сайту, звернутися до слідчого управління ГУНП у місті Києві для дачі свідчень у якості свідків із приводу зазначених фактів (м. Київ, вул. Володимирська, 15, +380634253838, investigatorpoliceua@gmail.com).

При собі необхідно мати паспорт громадянина України та документи, які посвідчують належність до того чи іншого засобу масової інформації (посвідчення журналіста). 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: