Понад 70 таборів для “перевиховання” депортованих дітей з України створили в Росії – Герасимчук

Дата: 24 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

У Російській Федерації створили понад 70 таборів для перевиховання депортованих з тимчасово окупованих територій України близько 20 тисяч дітей з метою знищення їхньої ідентичності.

Про це розповіла радниця-уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук в ефірі телемарафону.

Радниця-уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук

За її словами, на тимчасово окупованих територіях росіяни спочатку проводять “медогляди”, щоб знайти найбільш здорових дітей. Водночас згодом у них з’являються “дивні страшні діагнози”, після чого їм пропонують пройти лікування на території РФ.

“Росіяни абсолютно різними способами викрадають українських дітей. Питання з “лікуванням” – це швидше не спосіб викрадення, це спосіб відбору дітей, щоб поповнити російську націю”, – каже Герасимчук.

Також незрозуміло, куди росіяни везуть українських дітей, додає вона:

“Ми маємо дослідження Єльської лабораторії гуманітарних досліджень, яке визначило вже понад 70 російських таборів, де утримують українських дітей. Хоча їх постійно переміщують. Та сама ситуація і з іншими дітьми, яких викрадає російська влада. Вони роблять усе для того, щоб ми їх не знайшли”.

За офіційними даними української влади, за рік війни Росія депортувала з України понад 19 тисяч дітей. З них 4390 вихованців спеціальних дитячих закладів – дітей-сиріт, напівсиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. За даними з відкритих джерел у РФ, росіяни вивезли 744 тисячі дітей. У Європарламенті вважають, що з 2014 року росіяни депортували до 300 тисяч українських дітей.

Деякі з дітей, яких вдалося повернути до України, розповідають про знущання та погрози відправити до божевільні, про жахливі умови перебування в так званих “таборах”, про ідеологічне перевиховання та про те, що адміністрація та вихователі ставляться до них, як до тварин.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини при Путіні Марії Львової-Бєлової. У заяві суду йдеться, що їх підозрюють у воєнному злочині незаконної депортації дітей з України до Російської Федерації. Німеччина вже пообіцяла заарештувати Путіна, якщо він приїде. 

Деякі члени Конгресу США також засудили викрадення українських дітей Російською Федерацією та внесли відповідну резолюцію на розгляд законодавців.

Зараз в Україні експерти ОБСЄ збирають дані щодо депортації дітей до РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter