Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна

Дата: 17 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Про це повідомили на сайті суду. 

Напис “Путін, Гаага чекає на тебе” на будівлі муніципалітету Вільнюса. Фото: Vilnius Municipality

Ордер видали за підозрою у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до Росії.

У тому, що Путін несе особисту відповідальність, у суду є “розумні підстави”. 

Такий же ордер видали на ім’я російської уповноваженої з прав дитини при Путіні Марії Львової-Бєлової. Вона незаконно всиновила викрадену з України дитину та не приховує цього, дякуючи Путіну. 

 

Судді кажуть, що більшість дій за зафіксованою схемою депортацій Росія здійснювала в контексті агресії, що почалась ще у 2014 році. 

“Як я заявляв у травні минулого року в Бучі, Україна є місцем злочину, яке охоплює складний і широкий спектр передбачуваних міжнародних злочинів. Ми без вагань подаватимемо подальші заяви про ордери на арешт, коли цього вимагатимуть докази”,сказав прокурор Карім Ханн

До видавання ордерів, за словами Хана, підштовхнули розповіді тих, хто піклувався про викрадених дітей, і їхні страхи щодо того, що з ними сталося. Їх прокурор чув під час поїздок Україною. 

“Ми не можемо дозволити, щоб з дітьми поводилися так, ніби вони були здобиччю війни”, – наголосив він. 

Офіс генерального прокурора передав до МКС понад 40 томів матеріалів про незаконну депортацію дітей з України. 

Керівництво Росії, коментуючи новини про ордери, вкотре повторило, що не визнає юрисдикції суду. Окремо Львова-Бєлова, коментуючи свій ордер, заявила: “Здорово, що міжнародна спільнота оцінила роботу з допомоги дітям нашої країни”.

У Міжнародному кримінальному суді раніше казали про наміри відкрити дві справи про воєнні злочини, пов’язані з російським вторгненням в Україну. Одна з них мала стосуватись викрадення дітей, а друга – навмисних ударів РФ по об’єктах цивільної інфраструктури. Комісія ООН, уповноважена Радою з прав людини, вважає, що ці атаки можуть бути злочином проти людяності. 

Нагадаємо, що більшість українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді, статут якого вже 9 років парламент не може ратифікувати. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter