“Повертаємося в 1991 рік”: після рішення КСУ закривають реєстр декларацій

Дата: 28 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного Суду України.

Про це повідомляє “Українська правда”.

“Конституційний суд визнав 27-го числа – і сьогодні рішення опубліковано – неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, видатки й майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплату за рахунок податків України. Не буде реєстру декларацій”, – сказав голова НАЗК Олександр Новіков.

На його думку, рішення Конституційного Суду повертає Україну не у 2013 рік, а в 1991, коли не існувало антикорупційного законодавства.

“Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були вибудувані за роки незалежності”, – наголосив Новіков.

Нагадаємо, що 52% опитаних соціологами в жовтні поточного року людей назвали корупцію однією з найголовніших проблем України. Також у Європейській комісії говорили про те, що подальша підтримка України з боку ЄС прив’язуватиметься до конкретного прогресу в проведенні реформ, зокрема у сфері антикорупції та правосуддя.

Напередодні Конституційний Суд скасував кримінальну відповідальність за неправдиве декларування посадовців і депутатів, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК. До цього правоохоронці з відомства виявили ознаки декларування неправдивої інформації у двох суддів Конституційного Суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого, який не підтримав рішення колег щодо зняття відповідальності за неправдиве декларування. 

Сумнівним та ризикованим для України назвала рішення представниця парламенту в суді Ольга Совгиря. Антикорупційні активісти та експерти кажуть, що європейські партнери можуть розцінювати рішення як порушення міжнародних зобов’язань, навіть у контексті безвізу. Водночас президент уже повідомив, що подасть новий законопроєкт для контролю за деклараціями, якщо систему, яка працює зараз, скасують. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter