Підсвітити помаранчевим — ООН проведе в Україні флешмоб до Міжнародного дня боротьби із насильством щодо жінок

Дата: 24 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, агентства ООН проведуть в Україні “Флешмоб міст”, підсвітивши помаранчевим кольором визначні архітектурні об’єкти у Києві та ще у 15 містах.

Акція, запланована на 24 листопада о 17-й годині, має на меті символічно почати відлік всесвітньої кампанії “16 Днів Активізму проти ґендерно зумовленого насильства”, повідомляє прес-служба Фонду ООН у галузі народонаселення.

У Києві, зокрема, підсвітять Монумент Незалежності на Майдані Незалежності. У Дніпрі, Харкові та Вінниці — пам’ятник незалежності “Україна, що летить” і облдержадміністрацію відповідно. 

Згідно з дослідженням Фонду, кожна п’ята жінка в Україні бодай раз у житті зазнавала фізичного або сексуального насильства. Наслідки насильства для економіки країни сягають 10,8 мільйонів доларів на рік лише за офіційними даними.

“Подолання і запобігання насильству щодо жінок – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні також зміни в свідомості кожного українця та розуміння, що насильство є абсолютно неприйнятним”, — йдеться у повідомленні.

16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства – це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня – Дня прав людини.

Кампанія була започаткована активістами першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році і щороку координується Центром жіночого глобального лідерства. Вона використовується як організаційна стратегія для окремих осіб та організацій у всьому світі, щоб закликати до ліквідації насильства щодо жінок та дівчат.

Для того, щоб не залишити нікого осторонь, особливо жінок і дівчат, які залякані або потерпають від насильства, потрібні ресурси, нормативно-правове регулювання, зобов’язання та програми, спрямовані на досягнення найбільш вразливих спільнот.

Докладніше про вирішення проблеми домашньго насильства читайте у публікації “Усе, що ви хотіли знати про Стамбульську конвенцію”

Нагадаємо, за даними поліції, протягом 2016 року зафіксовано 96 143 звернення за фактом насильства в сім’ї, з яких 85 037 звернень надійшло від жінок.

Також на Національну “гарячу” лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації організації “Ла Страда” протягом 2016 року надійшло 34 758 дзвінків з питань, пов’язаних з домашнім насильством.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: