Під час відступу з Лимана окупанти вбивали цивільних і ґвалтували жінок – перехоплення
У перехопленій Службою безпеки України телефонній розмові російський окупант зізнався у воєнних злочинах проти мирних українців під час відступу з Лимана. Так, він розповів, що росіяни навмисно вбивали цивільних і ґвалтували жінок.
Про це орган повідомив у телеграмі.
“Ми, коли Лиман здавали, там усіх повирізали, хохлів й***них… Ґвалтували, різали їх там, розстрілювали. У Лимані, у Торському всіх просто йшли й розстрілювали. Усіх мужиків, хто молодший, забирали до себе туди, а баб, ось цих молодих, усіх ї**ли, різали їх, розстрілювали”, – ділиться окупант.
У Службі безпеки України наголосили, що ця перехоплена розмова стане ще одним доказом воєнних злочинів окупантів у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
“Армія РФ – це воєнні злочинці й маніяки, що насолоджуються знущанням над мирним населенням тимчасово окупованих територій. Слова окупантів задокументовані, і слідчі СБУ працюють над тим, аби росіяни отримали максимальне покарання за кожен свій злочин”, – зазначає СБУ.
Загалом за фактами порушення законів і звичаїв війни з боку армії РФ Служба безпеки відкрила понад 21 тисячу кримінальних проваджень.
Нагадаємо, що до суду скерували обвинувальний акт щодо громадянки Росії, якій закидають порушення законів та звичаїв війни. Йдеться про історію, коли СБУ опублікувала фрагмент перехопленої телефонної розмови російського військового з дружиною, в якій вона зі сміхом заохочує чоловіка “ґвалтувати українських баб”.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.