Окупанти звинувачують викраденого священника з Токмака Костянтина Максимова в “шпигунстві на користь України”

Дата: 02 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Викраденого минулого року священника УПЦ МП Костянтина Максимова з Токмака окупанти звинувачують у “шпигунстві на користь Україниза статтею 276 Кримінального кодексу РФ.

 Про це повідомляє окупаційна “прокуратура Запорізької області”.

Фото: Центр громадянських свобод

Згідно з повідомленням, з квітня 2022 до лютого 2023 року мешканець Токмака Максимов передавав через месенджери співробітникові СБУ координати розташування систем російської ППО, які дислокувалися в місті та районі.

Після затвердження обвинувального висновку кримінальну справу скеровано до Запорізького обласного суду для розгляду справи по суті”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, священника УПЦ МП Костянтина Максимова, який служив у храмі Успіння Пресвятої Богородиці в окупованому Токмаку, окупанти викрали 16 травня 2023 року. Він виїхав з окупованого Токмака з волонтерською гуманітарною місією через Крим. О 10:27 чоловік телефоном повідомив друзям, що під’їхав до контрольно-пропускного пункту (імовірно, у місті Чонгар). За інформацією матері священника Світлани Максимової, його могли зняти з рейсу російські військові й доправити у фільтраційний табір у Джанкої. Довгий час про його долю та місце перебування нічого не було відомо. 


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо, для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter