На Волині школяра відправили на шість років за ґрати за продаж канабісу

Дата: 21 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Ратнівський районний суд Волинської області засудив до шести років колонії за торгівлю наркотиками місцевого одинадцятикласника. Рідні та адвокат хлопця кажуть, що поліція спровокувала хлопця на злочин, що є порушенням закону.

Про це повідомляє “Бабель”. 

Парк, у якому затримали школяра в травні минулого року. Фото: “Бабель”

Хлопця, якого на прохання рідних журналісти називають Максим, затримали 19 травня 2020 року, через два місяці після його 16-річчя. Того дня школяр гуляв у парку поблизу дому, коли назустріч виїхали дві патрульні автівки. Його звинуватили в незаконному збуті наркотиків та одразу ж забрали до СІЗО в Ковелі, де він провів кілька днів.

Свідком затримання хлопця стала його мати, яка зняла все на телефон. Поліцейські одягли на її сина наручники та обшукували посеред вулиці. У нього вилучили телефон, антисептик, запальничку та порвану двогривневу купюру. 

Правоохоронці звинуватили Максима у двох епізодах: у першому випадку йшлося про 3 грами за 440 гривень, у другому – про 8 грамів за 700 гривень. Школяр визнав тільки перший, який стався у квітні, однак свою участь у продажі 8 грамів канабісу заперечував. Адвокат хлопця Віталій Жуковський наголошує, що його підзахисний був присутній під час продажу, але участі в ньому не брав.

“Він нічого не продавав, це чітко видно на оперативному відео. Продавала інша особа, а він стояв поряд”, – каже він.

Реальний термін ув’язнення для школяра став несподіванкою не тільки для рідних, але й для правоохоронців, які, як розповіли журналісти, запевняли, що школяр отримає умовний термін. 

Головними доказами поліції проти школяра стали свідчення двох дівчат, які співпрацювали з оперативниками. Їхнім завданням було домовитися з Максимом про зустріч, купити в нього наркотики та зняти все це на приховану відеокамеру.

“Ми їх проінструктували, вручили кошти, дали спеціальні відеокамери”, – розповів слідчий Іван Костючик.

Адвокат школяра вважає, що поліція спровокувала Максима на злочин, що є порушенням закону. Річ у тім, що, відповідно до практики Європейського суду з прав людини ">і , усі докази, отримані внаслідок провокації правоохоронних органів, слід визнавати неприпустимими, оскільки вони отримані внаслідок істотного порушення права людини на справедливий судовий розгляд. 

Окрім цього, захисник Максима каже, що справу проти нього завели ще 30 січня 2020 року, коли хлопцеві було лише 15 років і його не можна було притягнути до відповідальності за статтею про збут наркотиків.

“Вони завели на нього оперативно-розшукову справу, почали за ним стежити. А потім просто чекали, поки йому виповниться 16, щоб підіслати своїх людей та затримати”, — каже він.

Водночас слідчий Костючик вважає звинувачення адвоката надуманими й стверджує, що поліція нічого не порушила. Водночас правоохоронець не розголошує, як саме правоохоронці вийшли на Максима та чому підіслали підставних осіб саме до нього. 

Рідні та адвокат хлопця збираються подавати апеляцію. 

Нагадаємо, що минулого року Комісія Організації Об’єднаних Націй проголосувала за вилучення марихуани для медичного використання зі списку небезпечних наркотичних засобів, таких як героїн.

ZMINA неодноразово розповідала про те, чому в Україні слід легалізувати канабіс у медичних цілях. Наш кореспондент спеціально сходив на “Конопляний марш” та поспілкувався з його учасниками, серед яких військові, школярі та люди з інвалідністю. Низка країн у світі вже легалізувала марихуану: у Британії, наприклад, цьому процесу допоміг 12-річний хлопець на ім’я Біллі, а в Канаді посадовці в такий спосіб вирішили впоратися з чорним ринком наркотиків, адже, згідно зі статистикою, жителі країни щорічно витрачають на купівлю марихуани мільярди доларів.

У 2019 році український суд вперше виправдав українця за вирощування канабісу в медичних цілях, а згодом і в Мін’юсті заговорили про підвищення кримінального порога зберігання наркотиків. У такий спосіб хочуть зменшити кількість в’язнів у тюрмах, де кожен дев’ятий сидить за зберігання заборонених речовин. 

Фотографія обкладинки з відкритих джерел 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter