Київ планує презентувати перші результати роботи Кримської платформи в США

Дата: 22 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

В офісі Кримської платформи обговорили результати її тримісячної роботи та планують презентувати їх у Сполучених Штатах Америки. 

Про це повідомила пресслужба Офісу президента України 22 листопада. 

Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга обговорив з постійним представником президента України в Автономній Республіці Крим Антоном Кориневичем перші результати роботи національного офісу Кримської платформи.

Сибіга наголосив, що платформа, започаткована з ініціативи президента Володимира Зеленського, має стати ключовим майданчиком для роботи над деокупацією Криму.

“Наступний рік має стати роком розвитку та інституціоналізації Кримської платформи, – зазначив він.

Команда Представництва президента України в Криму поділилася планами щодо поїздки до США для презентації діяльності та планів національного офісу Кримської платформи, який розпочав свою роботу в день установчого саміту ініціативи, 23 серпня 2021 року.

Заступниці постійного представника президента Дар’я Свиридова й Таміла Ташева розповіли про плани щодо вдосконалення законодавчого регулювання низки актуальних питань, зумовлених тимчасовою окупацією Криму. 

Серед важливих завдань – підтримка політичних в’язнів, яких незаконно утримує російська окупаційна влада, а також полегшення доступу до адміністративних послуг для українських громадян, які проживають в АР Крим та Севастополі.

Як відомо, 21 листопада набув чинності закон про скасування вільної економічної зони “Крим”, що, на думку учасників зустрічі, дозволить зняти штучно створені перепони для громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території півострова.

Окрему увагу було приділено освітнім проєктам для підтримки української молоді в тимчасово окупованому Криму, зокрема створенню інформаційно-сервісного порталу та ініціативам щодо популяризації кримськотатарської культури.

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підписав меморандум про співпрацю з Експертною мережею Кримської платформи. 

Нагадаємо, 23 серпня відбувcя установчий саміт Кримської платформи за участю представників 46 країн та міжнародних організацій, на якій мають підписати фінальну декларацію про невизнання протиправної тимчасової окупації Росією Кримського півострова. До цієї декларації в майбутньому зможуть приєднатися держави, представники яких не приїхали 23 серпня до Києва.

Кримська платформа охоплює рівні глав держав, парламенту, Кабміну та експертів. Україна сподівається на широку міжнародну координацію та активність у п’яти пріоритетних сферах: політика невизнання, безпека, ефективність санкцій, захист прав людини, подолання негативного впливу тимчасової окупації Криму на економіку і довкілля.

6 серпня в Києві відбувся установчий форум Експертної мережі Кримської платформи, яка має об’єднати українські та міжнародні зусилля в аналітиці наслідків окупації Криму задля деокупації півострова. 

Під час форуму відбулися сім тематичних груп, де учасники презентували напрацювання бачення планів роботи. Групи стосуються сфер безпеки, політики невизнання окупації, прав людини та міжнародного гуманітарного правасанкційекономікиекології, культурної спадщини Криму, гуманітарної політики та відновлення прав корінних народів. Відомо, що в Києві постійно працюватиме офіс Експертної мережі Кримської платформи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: