Кримський політв’язень Рустем Ісмаїлов провів 36 днів у штрафному ізоляторі російської виправної колонії

Дата: 26 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Фатма Ісмаїлова, дружина кримського політв’язня Рустема Ісмаїлова, повідомила, що її чоловік відбув 36 днів у штрафному ізоляторі (ШІЗО) виправної колонії №2 російського міста Салават Республіки Башкортостан. Сім’я розцінює це як тиск та тортури.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність“. 

Рустем Ісмаїлов

За словами дружини, понад місяць Рустем Ісмаїлов не виходив на зв’язок. Політв’язень повідомив родину, що 15 серпня інспектор відправив його до ШІЗО на сім діб з надуманих причин.

Наступного дня після виходу Ісмаїлова знову помістили до штрафного ізолятора на сім діб, потім додали ще 10, 7 та 5 діб. Загалом чоловік пробув там 36 днів.

За словами політв’язня, умови там “нелюдські”, а саме маленька кімната із задушливим повітрям без вентиляції, режим сну з раннім підйомом, неможливість лягти до ночі.

“Ми розцінюємо це як тиск на наших рідних, це тортури, які застосовувалися до політв’язнів раніше, з часів СРСР, і зараз нічого не змінилося”, – сказала Фатма.

Нагадаємо, 7 квітня 2020 року кримського татарина, економіста Рустема Ісмаїлова вивезли з лікарні Федеральної служби виконання покарань до виправної колонії в місті Салават. Через добу після прибуття чоловіка помістили в ШІЗО, де він провів 10 діб за “незаправлене ліжко” та ще 10 діб у режимі карантину. Наразі перебуває в загоні виправній колонії №2 в Республіці Башкортостан на загальних підставах.

У липні минулого року ZMINA повідомляла, що політв’язня відправляли до ШІЗО за спробу здійснити намаз (нічну молитву), обов’язковий у день Курбан-байраму.

Як відомо, 12 жовтня 2016 року в мікрорайонах Кам’янка та Строганівка Сімферопольського району відбулися масові обшуки в будинках кримських татар. П’ятьох мешканців передмістя Сімферополя звинуватили в причетності до діяльності терористичної організації. Серед них – Рустем Ісмаїлов, у будинку якого вилучили комп’ютер, принтер, сканер, два планшети та мобільний телефон.

18 червня 2019 року їм ухвалили обвинувальний вирок і визнали винними в “організації та участі в діяльності терористичної організації“. Теймура Абдуллаєва засудили до 17 років ув’язнення, Узеїра Абдуллаєва – до 13 років, Рустема Ісмаїлова – до 14, Еміля Джемаденова та Айдера Саледінова – до 12 років колонії суворого режиму. Всі вони заперечували провину. Захист подав апеляцію на вирок.

24 грудня 2019 року Верховний суд РФ в апеляції пом’якшив вирок у першій сімферопольській справі “Хізб ут-Тахрір” на пів року кожному обвинуваченому.

Згідно з матеріалами справи, засуджені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт і не закликали інших до скоєння терористичних дій. Відсутні будь-які докази, які свідчать про намагання повалення конституційного ладу РФ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter