Кримського бранця Кремля Олега Приходька планують етапувати подалі від батьківщини – рідні

Дата: 15 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Засудженого проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька планують етапувати з російської в’язниці ще далі від батьківщини. 

Про це мовнику “Суспільне Крим” повідомила донька політв’язня Наталія Швецова.

Олег Приходько

За її словами, його планують етапувати через те, що російський суд присудив йому ще 4,5 року ув’язнення.

“Зараз апеляція і після апеляції, скоріш за все, одразу кудись, не знаю там, на Урал, в якісь болота. Ми нічого не можемо. Ми російського адвоката найняли. Він приїхав, носом поводив і поїхав”, – розповіла вона.

Нині Приходько перебуває у СІЗО-1 Краснодара. У камері з ним ще 29 людей, при цьому ліжок близько 20. Ув’язнені сплять почергово та постійно хворіють. За місяць Приходько перехворів двічі, причому медичної допомоги немає.

“Ми не можемо нічим допомогти. Ми не можемо надіслати ліки, навіть посилки наші не приймають. Посилку не приймають, бо наче як його планують перенаправити пізніше, а тому посилка не дозволяється. Ми надіслали посилку 20 кг, і її повернули назад”, – розповіла дочка.

Нагадаємо, Олег Приходько проживав у місті Саки в Криму, де працював ковалем і різьбярем по металу. Чоловік не приховував своєї проукраїнської позиції та публічно засуджував приєднання Криму до Росії у 2014 році.

До нього почали навідуватися дільничні, пропонуючи зняти український прапор з будинку. Олег Приходько різко припиняв такі візити.

З 2016 року його почали викликати на численні допити в ФСБ, де, за словами нині засудженого, з ним проводили безглузді й абсурдні бесіди на тему патріотизму і націоналізму. Один раз його оштрафували в адміністративній справі за вилучення в нього вдома нацистських атрибутів та символіки, які він нібито розповсюджував.

9 жовтня 2019 року силовики посадили Олега Приходька в машину і протримали всю ніч у будівлі ФСБ, після чого повезли на обшук у його гаражі, де знайшли вибухівку. Приходька заарештували й висунули звинувачення в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. Пізніше російські силовики додали обвинувачення в “незаконному придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин” і плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

3 березня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону незаконно засудив Олега Приходька до п’яти років колонії суворого режиму та сплати штрафу у 110 тисяч рублів за начебто “незаконне виготовлення вибухових речовин, спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року”.

17 травня 2021 року Військовий апеляційний суд м. Власиха Московської області відхилив апеляційну скаргу Приходька на незаконне попереднє рішення суду першої інстанції за відсутності будь-яких достовірних доказів провини українця.

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав Олега Приходька політичним ув’язненим.

19 січня 2022 року донька бранця Кремля заявила про “знущання і тортури” щодо її батька в російському ув’язненні. “Крим.Реалії” звернулося по коментар до ФСВП Росії стосовно стану здоров’я Олега Приходька, але відповіді не отримало.

У жовтні 2021 року адвокат Сергій Легостов після зустрічі з Приходьком повідомив про “жорстоке поводження” з кримчанином у російській колонії.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

У жовтні 2023 року правозахисники оприлюднили прізвища 22 представників окупаційної влади, які відмовляють у лікуванні кримським політв’язням. Серед цих фігурантів чорного списку є ті, чия бездіяльність призвела до загибелі бранців Кремля Джеміля Гафарова та Костянтина Ширінга.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер. Українська влада неодноразово закликала європейських партнерів інвестувати у свою безпеку, постачаючи Збройним силам України зброю своєчасно та в достатній кількості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter