ЄСПЛ зобов’язав Росію забезпечити лікування полонених українських моряків

Дата: 05 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд із прав людини вирішив частково задовольнити заяву України щодо полонених Росією українських моряків і зобов’язав Москву забезпечити їх необхідним лікуванням

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив уповноважений з питань ЄСПЛ, заступник міністра юстиції України Іван Ліщина.

“Суд залишив в силі вимогу до РФ про надання інформації щодо стану здоров’я й умов тримання українських моряків, яку він не отримав від Росії в строк, встановлений в листі суду від 29 листопада. Україна має подати повноцінну міждержавну заяву до ЄСПЛ щодо порушення прав моряків до 7 січня 2019 року”, – написав він.

Європейський суд із прав людини 30 листопада повідомив про своє рішення у зв’язку з новим, уже п’ятим міждержавним позовом України проти Росії. РФ до 3 грудня була зобов’язана відповісти на запитання: чи позбавлені офіцери і матроси з українських кораблів волі, і, якщо так, на яких підставах їх утримують; чи є серед них поранені, і, якщо так, хто вони, які їхні поранення і яку медичну допомогу вони отримали. Росія також мала обґрунтувати відповіді належними документами.

Того ж дня, 30 листопада, в Міністерстві юстиції Росії заявили, що відповідь до суду надішлють не обов’язково до 3 грудня, а “в розумний термін” – тоді, коли отримають дані “від компетентних російських органів”.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники в Керченській протоці відкрили вогонь по трьох українських кораблях і захопили їх і 24 членів їхніх екіпажів. 28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на 60 днів усіх 24 українських моряків, яких російські силовики затримали 25 листопада в Керченській протоці. Того ж дня Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу “Про введення воєнного стану в Україні”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: