Ініціатору міжнародного руху за звільнення Криму заборонили в’їзд до Росії на 55 років

Дата: 17 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Естонського правозахисника, активіста міжнародного фіно-угорського руху, одного з ініціаторів міжнародного руху за звільнення Криму Олівера Лооде російські прикордонники не пустили до Росії.

Про це Лооде написав на своїй сторінці у Facebook.

Лооде, який очолює Центр розвитку корінних народів URALIC, мав узяти участь у семінарі з фіно-угорських мов у місті Кінгісепп у Ленінградській області. На російському КПП “Івангород-Нарва” йому показали повідомлення про заборону на в’їзд до Росії до 25 жовтня 2073 року.

За словами Лооде, у нього не викликає заперечень це рішення, тому що “Росія як суверенна країна сама визначає, кого вона впускає до своєї країни, а кого ні й на який термін”. Однак його здивувала тривалість заборони на в’їзд – 55 років. Як підрахував правозахисник, якщо він доживе до цього часу, то зможе в’їхати до Росії у 99 років.

Як пише Лооде, заборона встановлена за ініціативи Федеральної служби безпеки Росії на підставі закону, згідно з яким в’їзд іноземному громадянину може бути заборонений для гарантування обороноздатності чи безпеки держави або громадського порядку.

Раніше Лооде став одним з ініціаторів створення міжнародного руху за звільнення окупованого Росією Криму, в якому він співпрацює з представниками кримських татар.

Нагадаємо, 26 листопада українській журналістці-фрілансерці Олені Савчук під час спроби в’їхати до Криму співробітники ФСБ РФ вручили заборону на в’їзд терміном на 10 років – до 28 серпня 2028 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: