Ексберкутівця Хандрикіна затримали через місяць розшуку: переховувався після обвинувального вироку

Дата: 14 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Засудженого харківського беркутівця Андрія Хандрикіна, який майже місяць переховувався після оголошення обвинувального вироку, затримали.

Про це повідомляє видання Watchers, посилаючись на власні джерела. 

Харківський беркутівець Андрій Хандрикін. Автор: Артем Ващенко, “Громадське”

Андрія Хандрикіна засудили за катування двох учасників Революції гідності на колонаді стадіону “Динамо” імені Лобановського в Києві під час протестів на Грушевського. 

Йдеться про потерпілих Михайла Низькогуза та Владислава Цілицького. У січні 2014-го їх жорстоко побили кийками після затримання нагорі колонади на очах у натовпу мітингувальників, а потім скинули з висоти колонади на землю. Крім того, після скидання на землю вже затриманого і знерухомленого неповнолітнього Низькогуза роздягли за температури повітря –12 °C і завдали удару ножем у стегно.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд визнав винним у катуванні учасників Революції гідності колишнього беркутівця і чинного працівника поліції з Харківської області Андрія Хандрикіна. Його засудили до шести років позбавлення волі.

Раніше в Київському апеляційному суді зірвалися дебати в справі про катування протестувальників на стадіоні “Динамо” 20 січня 2014 року через відсутність адвокатки Наталії Вознюк. Потерпілі вбачають у цьому затягування розгляду справи, адже строки давності в справі спливають уже 20 січня 2024 року.

Державне бюро розслідувань заявило про те, що розслідування справ про розгін протестувальників 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності, а також про розстріли демонстрантів на вулиці Інститутській 18–20 лютого 2014 року перебувають на фінішній прямій.

Також колишньому керівництву Служби безпеки України та двом десяткам співробітників Федеральної служби безпеки Росії повідомили про підозру в справах Майдану. 

Профільний департамент Офісу генерального прокурора, який працює над розслідуваннями справ Майдану, торік повідомив про підозру 27 особам. 

Цього року в деяких справах Майдану збігає строк давності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter