Справи Майдану: ДБР оголосило підозри екскерівництву СБУ та двом десяткам співробітників ФСБ Росії

Дата: 16 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Колишньому керівництву Служби безпеки України та двом десяткам співробітникам Федеральної служби безпеки Росії повідомили про підозру в справах Майдану. 

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. 

Фото: Офіс генерального прокурора

Підозру оголосили колишньому голові СБУ Олександру Якименку, його першому заступнику – керівникові Антитерористичного центру та начальникові Департаменту захисту національної державності СБУ за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада, вчинена групою осіб) та ч. 2 ст. 161 КК України (вчинене групою осіб порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Щодо російських спецслужбовців, які отримали підозри, то вони, на думку слідства, сприяли керівництву СБУ і допомагали тодішнім есбівцям проводити підривну діяльність проти України.

Росіяни приїхали до України в грудні 2013-го – в лютому 2014-го як іноземна делегація. За підтримки тодішніх очільників СБУ вони без перешкод перебували на території відомства та готували провокативні відео, які потім поширили на ютуб-каналі, спеціально створеному для підривної діяльності. Загалом ідеться про 257 роликів, у яких дискредитували суспільно-політичні події в Україні, опозицію та принижували українців як націю загалом.

Про розміщення відео есбівці звітували перед кураторами в ФСБ.

Серед підозрюваних:

  • генерал армії Віктор Золотов – колишній керівник служби безпеки президента РФ, заступник головнокомандувача внутрішніми військами (наразі – директор федеральної служби військ національної гвардії РФ);
  • генерал-полковник Олексій Сєдов – начальник 2 служби (служби захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом) ФСБ РФ;
  • генерал-лейтенант Олексій Жало – заступник начальника 2 служби (служби захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом) ФСБ РФ – начальник управління захисту конституційного устрою;
  • генерал-майор Сергій Єгоров – перший заступник начальника управління захисту конституційного устрою 2 служби ФСБ РФ;
  • генерал-майор Володимир Павлік – перший заступник начальника департаменту оперативної інформації 5 служби (оперативної інформації та міжнародних зв’язків) ФСБ РФ;
  • генерал-майор Андрій Яценко – колишній співробітник 2 служби (служби захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом) ФСБ РФ, зараз – заступник начальника управління ФСБ РФ в м. Москві. 

За скоєння цих злочинів передбачено максимальне покарання – 15 років за ґратами.

Нагадаємо, профільний департамент Офісу генерального прокурора, який працює над розслідуваннями справ Майдану, торік повідомив про підозру 27 особам. 

Цього року в деяких справах Майдану збігає строк давності

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter