До кадрового резерву для деокупованих територій записалося вже 3 085 охочих

Дата: 11 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Станом на 26 листопада 2024 року, за даними Національного агентства України з питань державної служби, до кадрового резерву для деокупованих територій записалося 3 085 громадян.

Про це інформує Національне агентство з питань державної служби на своїй фейсбук-сторінці.

З цієї кількості поданих анкет 2 871 кандидата агентство зарахувало, а 213 – відхилило. Лише для Автономної Республіки Крим потрібно загалом 50 тисяч фахівців з різних сфер.

Читайте також: Кадровий резерв для вільного Криму: як у пілотному проєкті навчатимуть сотню фахівців для керівної ланки

Раніше, під час третього саміту Кримської платформи, президент Володимир Зеленський заявив, що Росія ізолювала Крим і що сучасність до півострова здатна повернути лише Україна. 

Він зазначив, що повоєнна трансформація України забезпечить для Криму такі економічні зміни, які дозволять йому працювати та бути економічно привабливим увесь рік, а не лише в сезон. Україна вже розробила Стратегію відновлення Криму після його деокупації. 

Напередодні правозахисники оприлюднили 11 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах широкомасштабної збройної агресії на 2024 рік. Один із кроків для Кабінету Міністрів у цьому списку – визначити державну стратегію відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України.

Правозахисники констатують: попри понад 10 років війни РФ Україна на державному рівні не розробила політик, що мають забезпечити ефективне відновлення владних інститутів на територіях, які перебували під тривалою окупацією, та реінтеграцію населення деокупованих територій.

Йдеться про систему дій, яких держава має вжити для формування нормативної бази перед деокупацією, щоб і мешканці ТОТ та іншої території України мали чітке розуміння, яким буде їхнє майбутнє після звільнення територій від російської окупації. Також держава має визначити, якою після деокупації буде політика щодо документів, виданих в окупації, зокрема судових рішень, документів, що посвідчують право власності, чи будуть запроваджені заходи з очищення влади (люстрації), як працюватимуть на звільнених територіях соціальна, освітня, медична системи.

Правозахисники вказують, що запропонована президентом України Формула миру стосується не лише міжнародної спільноти, вона потребує також лідерства України в її реалізації всередині країни. Як наголошують правозахисники, звільнення частини Харківської та Херсонської областей продемонструвало, що подолання негативних наслідків окупації, забезпечення відновлення влади та життя на територіях, які були окуповані навіть менш ніж рік, потребує значних ресурсів та зусиль з боку держави та її партнерів.

Вони переконані, що для територій, які перебувають під окупацією вже тривалий час, від двох до десяти років, ця підготовка має охоплювати відповіді на ще змістовніші та серйозніші виклики, і закликають владу на державному рівні схвалити Стратегію відновлення державної влади та реінтеграції деокупованих територій і план дій до цієї стратегії. 

Як відомо, готуючись до звільнення своїх територій, Україна розбудовує кадровий резерв. 2023 року Представництво президента України в АРК спільно з Національним агентством з питань державної служби та Мінреінтеграції ініціювало експериментальний проєкт із формування резерву працівників для деокупованих територій. Для учасників резерву також створюються освітні можливості.

До резерву публічних службовців для Криму можуть записатися всі охочі. Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оприлюднив детальний алгоритм дій для громадян, які бажають зареєструватися до резерву фахівців для роботи на деокупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter