До голодування Закревської доєдналися вже сім людей, але Рада не збирається проводити засідання

Дата: 27 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

До голодування адвокатки родин Небесної сотні Євгенії Закревської, яка в такий спосіб вимагає скликати позачергове засідання Верховної Ради, аби та проголосувала за важливу поправку до закону про ДБР, що дозволить далі розслідувати справи Майдану, доєдналися вже сім людей. 

Про це повідомляє видання Insider.

Закревська на акції під Верховною Радою, 26 листопада

Так, голодний протест адвокатки підтримали Михайло Шекета та Микола Королович з Мукачева Закарпатської області, ветеран АТО та поет Максим Музика, координатор волонтерської програми партії “Голос” Микола Виговський, учасниця Майдану та громадська діячка Любомира Кеплер, активіст та волонтер Олексій Цимбалюк, а також колега Закревської, адвокатка родин героїв Небесної сотні Марина Ліліченко

“Для мене критичним був п’ятиденний строк голодування Жені. Я розумію, що це дуже серйозний термін голодування, і на цьому етапі організм заходить у кризу. Для мене це було межею: п’ять днів голодує Євгенія, і ніхто не реагує. Тому на шостий день я приєдналася до голодування. Не заради них (нардепів. – Ред), я не вірю в їхню реакцію, а заради привернення уваги до їхньої бездіяльності”, – розповіла Ліліченко.

26 листопада під стінами парламенту активісти провели акцію, аби привернути увагу до голодування Закревської та розслідування справ Майдану. Вони принесли під стіни Верховної Ради пляшки води як символ “їжі Закревської”. Разом з ними закликали підтримати правозахисницю адвокат Роман Маселко та колишній керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Сама Закревська повідомила, що нещодавно зустрілась із прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, щоб обговорити справи Майдану. За її словами, якщо події розвиватимуться за найкращим сценарієм, розслідування не поновиться цього року.

“Він сказав, що вся провладна команда розуміє необхідність цього закону. В управлінні ДБР планують збільшити чисельність слідчих. Зараз там лише 25 штатних одиниць. Це мізер. Має бути 60–70. Завтра нібито комітет має розглянути це питання. У найкращому випадку слідство почнеться в другій половині січня. Це дуже велика прірва”, – сказала вона. 

Згодом Закревська розповіла на своїй сторінці у фейсбуку, що з початку голодування втратила вже понад чотири кілограми ваги. 

ШІСТЬ ДНІВ #НемаєСлідства у #СправахМайдану 26.11.2019.Мінус 4,2 кг з початку голодуванняЕпізоди #СправиМайдану, по…

Gepostet von Евгения Закревская am Dienstag, 26. November 2019

Як відомо, адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування з вимогою скликати позачергове засідання Ради, щоб провести голосування за поправку №318 до законопроєкту №2116, яка дозволить слідчим прокуратури, що працювали над справами Майдану, перейти до відповідного підрозділу ДБР у спрощеному порядку.

20 листопада ГПУ завершила всі процесуальні дії. Незадовго до цього Адвокатська дорадча група разом із Закревською повідомили, що справи не можна передавати до ДБР, поки поправку не підтримають у парламенті, адже в іншому разі вони потраплять під вплив Андрія Портнова. 

Низка громадських організацій уже закликала владу гарантувати відсутність тиску і втручання в розслідування справ Майдану з боку Андрія Портнова та інших представників колишньої влади Януковича.

Голодування Закревської підтримав звільнений з російської в’язниці політв’язень та режисер Олег Сенцов, колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та низка громадських діячів.

У парламенті повідомили, що планують розглянути поправку до закону про ДБР, яка б дозволила продовжити розслідування справ Майдану, на початку грудня. Водночас у самому ДБР спростовують інформацію про гальмування розслідування справ Майдану. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: