Чоловіки стали частіше звертатися по допомогу в ситуації домашнього насильства

Дата: 12 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

37% звернень на Національну “гарячу лінію” – це чоловіки. Усе частіше стали звертатися ті, хто прагнуть навчитися контролювати агресію та припинити насильство в своїй родині.

Про це Центру інформації про права людини повідомила Альона Кривуляк, директорка департаменту Національних “гарячих ліній” Міжнародного правозахисного центру “Ла Страда Україна”.

Експертка пояснила, що серед цих 37% звернень здебільшого постраждалі від трудової експлуатації, ті, хто у пошуку соціальної допомоги або хочуть отримати статус ВПО. Також чимало чоловіків запитують інформацію з приводу мобілізації чи навпаки – демобілізації.

“Не так багато чоловіків, які є агресорами, звертаються на “гарячу лінію”. Але якщо проаналізувати, кількість таких дзвінків щороку зростає. До нас телефонують чоловіки й кажуть: “Знаєте, бити жінку це неправильно. Я це усвідомлюю. Але доведе, от не знаю іншого способу, як “увалить”. Або жінка починає плакати, і я не знаю, як її заспокоїти”, – розказує Альона Кривуляк.

Експертка пояснює, що такі звернення – це часто пошук альтернативного підходу, як вирішити проблему без насильства.

Нагадаємо, усього за січень-березень 2016 року на Національну гарячу лінію надійшло 7910 звернень, з яких більшість стосувалося захисту від домашнього насильства (94,3 %). Здебільшого потерпілі потребували допомоги від фізичного та психологічного насильства.

0 800 500 335 – телефон Національної “гарячої лінії” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: