Бойовики на Донбасі тримають у полоні 295 людей

Дата: 12 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

У заручниках проросійських бойовиків на Донбасі перебувають 295 людей. 

Про це з посиланням на дані СБУ повідомили у Медійній ініціативі за права людини.

Фото: з відкритих джерел

За словами координаторки ініціативи Тетяни Катриченко, не всіх затриманих людей бойовики звинуватили у шпигунстві, диверсіях та зраді. Серед полонених також перебувають 30 жінок, зокрема Оксана Паршина, Наталія Стаценко, Олена Зайцева, Олена Федорук, Марина Юрчак та інші. Деяких з них досі утримують у СІЗО, а інші – отримали так звані вироки та перебувають у колонії у Сніжному Донецької області або у Селезньовській колонії Луганської області.

Навесні активістки розпочали проєкт “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, в рамках якого розповідають про заручниць бойовиків. 

“Є певні особливості утримання жінок в ув’язненні. Зараз ми обрали два фокуси: заручниці, які були звільнені протягом кількох обмінів, та жінки-рідні нинішніх заручників, які борються за звільнення своїх родичів. Тому що жінки, які борються за свободу своїх рідних, потрапляють під тиск представників незаконних збройних формувань, їм загрожує затримання, вони змушені тікати з окупованих територій і перебувають фактично також у заручниках цієї ситуації”, — говорить Катриченко.

Раніше ZMINA  розповідала історії деяких полонених на Донбасі, зокрема історію донеччанина В’ячеслава Шаболди, якого вже понад два роки тримають у полоні, звинувативши у шпигунстві.  За нібито співпрацю з СБУ бойовики відправили до в’язниці на 15 років Марину Юрчак. Тримають у підвалі й донеччанина Сергія Куріса, звинуваченого в тероризмі через книжку, яку йому дав почитати друг. Вже два роки в полоні знаходиться сім’я Зайцевих: матір Олену та сина Владислава бойовики звинуватили в диверсії. 

Через те, що монітори та правозахисники не мають доступу до місць несвободи на окупованих територіях, інформацію про життя в’язнів там складно оцінити. Однак наявні повідомлення вказують на те, що живуть вони в нелюдських умовах. 

Колаж на обкладинці: Медійна ініціатива з прав людини 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter