Білоруський незалежний портал TUT.by позбавили статусу ЗМІ через “шкоду інтересам держави”

Дата: 03 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Економічний суд Мінська позбавив статусу ЗМІ білоруський незалежний портал TUT.by за позовом Міністерства інформації, яке стверджує, що “недостовірна інформація” в матеріалах видання може нашкодити державним інтересам. 

Про це повідомили в редакції TUT.by. 

Портал TUT.by з’явився в Білорусі в жовтні 2000 року і протягом багатьох років є найвідвідуванішим сайтом білоруського інтернету. Так, згідно зі статистикою, наведеною на сайті, медіа охоплює понад 60% користувачів у країні. 

Починаючи із серпня 2020 року видання отримало чотири попередження через матеріали: “Усемеро більше виборців і “таємні” протоколи. Які порушення побачили спостерігачі та що сказала ЦВК?”, “Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які виявлять себе в резонансних справах”, “Білоруська митниця попросила підтвердити, що в “Гаррі Поттері” немає закликів до повалення влади” та “До редактора TUT.by прийшли силовики. На її доньку завели кримінальну справу щодо масових заворушень”. 

Захисниця від Мінінформу як приклади завданої державним інтересам шкоди навела матеріали, щодо яких раніше були оголошені попередження. Вона вказала, що, завищуючи розмір сум, які підлягали виплаті працівникам Комітету держконтролю, портал масово дезінформує населення про порядок розподілу і витрачання бюджетних коштів.

Попри аргументи сторони захисту видання, яка вказувала, що позбавлення статусу обмежує право громадян на доступ до достовірної інформації, суд постановив позбавити TUT.by статусу засобу масової інформації. Відповідно до білоруського законодавства, зробити це можна вже після двох письмових попереджень протягом одного року.

Нагадаємо, у вересні цього року Міністерство інформації вже зверталося до суду з позовом щодо припинення випуску видання TUT.by. А з 1 жовтня наказом міністра інформації Білорусі в порталу тимчасово забрали статус ЗМІ, до 30 грудня 2020 року. 

Як відомо, протести, спричинені невдоволенням результатами президентських виборів, не вщухають у Білорусі з 9 серпня, і до них уже встигли долучитися працівники державних підприємств, шкіл, журналістиколишні посадовці та навіть лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич. Білоруси регулярно збираються на багатотисячні акції, які збирають не менш ніж 100 тис. осіб.

За даними ООН, наразі щонайменше шестеро учасників білоруських протестних акцій зникли безвісти. Ще тисячі білорусів у перші дні протестів опинилися в ізоляторах, де з них знущалися силовики. Серед затриманих були й журналісти. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: