Актора серіалу “Свати” вилучили з чорного списку осіб, що загрожують нацбезпеці України

Дата: 14 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Російського актора серіалу “Свати” Федора Добронравова вилучили з переліку осіб, що загрожують національній безпеці України.

Про це свідчить оновлений 14 червня список на сайті Міністерства культури.

Як пояснила в коментарі “Укрінформу” керівник пресслужби Міністерства культури України Юлія Даценко, прізвище Добронравова було вилучено зі списку з огляду на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, який скасував заборону на в’їзд до України для Добронравова і дозволив знову ретрансляцію фільмів за його участю.

“Конкретно щодо російського актора Федора Добронравова Міністерство культури отримало рішення суду, яке набуло чинності, і з огляду на це рішення, керуючись виключно законом, скасувало свій попередній наказ щодо включення його прізвища до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України”, – зазначила Даценко.

Вона підкреслила, що Міністерство культури виконує норми законодавства України і занесення до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, чи вилучення з цього переліку відбувається виключно на підставі тих чи інших рішень, визначених законом.

“Міністерство культури не приймає таких рішень. Воно отримує лист від компетентних органів, до прикладу Служби безпеки України, і вносить до списку чи вилучає з нього прізвища відповідних людей зі сфери культури”, – сказала керівник пресслужби Мінкультури.

“Українська правда” зауважує, що наразі в цьому списку Мінкульту 147 прізвищ діячів культури. Зокрема, в ньому присутній Йосип Кобзон, який помер у серпні 2018 року. На уточнювальне запитання УП в Мінкульті зазначили, що в цьому разі, очевидно, процедура (занесення / вилучення) повинна бути така ж, і пообіцяли уточнити це питання у юристів.

Як відомо, російського актора Федора Добронравова занесли до переліку іноземних артистів, які загрожують безпеці України і яким заборонений в’їзд, у листопаді 2017 року.

СБУ задокументувала, що Добронравов неодноразово робив антиукраїнські публічні заяви, у яких, зокрема, підтримував анексію Криму Росією. Актор також багато разів відвідував окупований півострів, що є порушенням законодавства України.

Тоді ж Міністерство культури додало Добронравова до переліку осіб, які загрожують національній безпеці держави, а Держкіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу “Свати”, одним з головних героїв якого є Добронравов.

27 березня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову СБУ про заборону в’їзду до України Добронравову, а також рішення про занесення його до переліку осіб, які загрожують нацбезпеці, та анулювання прокатних посвідчень на фільми за його участю.

Суд також визнав протиправним звернення СБУ до Міністерства культури про занесення Добронравова до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і скасував накази Мінкульту і Державного агентства з питань кіно про заборону поширення і демонстрації певних фільмів за участю Добронравова.

Скасувати заборону на в’їзд до України Добронравову допоміг офіційний уповноважений представник Володимира Зеленського на виборах президента адвокат Сергій Кальченко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: