“А я тобі казала не йти”: з Росії до України вперше приїхала дружина полоненого росіянина

Дата: 25 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

До України з Росії за допомогою проєкту “Хочу жити” приїхала дружина військовополоненого російського військового. Це перший такий випадок. 

Інтерв’ю з жінкою опублікував журналіст Володимир Золкін

Скриншот відео

Жінку звуть Ірина, а родом вона з Красноярська. 

До України вона потрапила з Молдови, а туди приїхала з Туреччини, де робила українську візу. Документи їй вдалося підготувати за два дні. Разом із собою жінка взяла двох доньок від першого шлюбу 7 та 10 років. Дітям про те, куди вони їдуть, вона не казала, так само як і більшості знайомих. 

“Мій вчинок виходить за межі розуміння багатьох людей (у РФ. – Ред.). Опитані юристи всі мені казали, що це небезпечно. Радили просити політичний притулок”, – каже вона. 

Чоловік Ірини Євген потрапив на фронт за мобілізацією у вересні торік, а в липні поточного року його полонили. Жінка побачила відео з ним у телеграм-каналах і невдовзі з іншими жінками записала відео про ситуацію, яке вони виклали в ютубі. За словами дружини полоненого, ролик привернув увагу російських силовиків. 

Ірина розповіла, що ще на початку вторгнення дивилася російське телебачення та вірила в пропагандистські наративи, однак коли почала отримувати інформацію з альтернативних джерел, то змінила думку. 

Жінка не планує повертатися до Росії, бо розуміє наслідки, втім її полонений чоловік дотримується іншої думки. 

“А я тобі казала, не йти (до військкомату. – Ред.)… Тобі дуже пощастило, що ти в полон потрапив. Нам закривають рота (у Росії. – Ред.). Кажуть, що треба сидіти та чекати обміну, але обмінів немає. Якби я бачила, що є обміни, то не приїжджала б. Обмінів немає через російську сторону. Ви їм не потрібні, бо ви приїдете і розповідатимете, що в полоні вас не катували, що до вас добре ставились”, – каже вона своєму чоловіку.   

Слова Ірини мають підтвердження. До прикладу, ZMINA торік розповідала історію звільненого з українського полону росіянин Михайла Радигіна, який удома розповів журналістам про умови утримання в Україні, тож сюжет довелося видаляти. 

Ірина розповіла чоловіку про те, як обміняні полонені росіяни знову опиняються на фронті. Раніше про це також говорили українські посадовці. 

Нагадаємо, що на утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає 3 тисячі гривень щомісячно, а живуть вони в одному таборі та понад пів сотні дільниць, які розташовані майже в кожному регіоні країни.

Умови в таборі неодноразово показували як українські посадовці, так і іноземні журналісти, зокрема російські. 

Своєю чергою Росія катує тих, хто потрапляє в полон до неї. Торік звільнений з російського полону комбат “Азова” Олег Мудрак помер унаслідок зупинення серця. Після звільнення він був дуже виснажений. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter