Люстрація та меморіалізація – два взаємопов'язані процеси, які відіграють ключову роль у забезпеченні справедливості та формуванні майбутнього України, пояснює Дар’я Свиридова, партнерка Адвокатського об’єднання "Azones". Досліджуючи питання люстрації, правозахисники побачили її важливість як інструменту, що може забезпечити державі відповіді на запит суспільства на справедливість
У День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя голова Центру громадянської просвіти "Альменда" Марія Суляліна окреслила, у яких умовах українські діти навчаються в Криму та які кроки має здійнити Україна
Країна продовжує рух до членства в Європейському Союзі, працюючи над реформами та стратегічним плануванням. Головною метою на цей рік є відкриття нових кластерів переговорів та досягнення прогресу у шести з них, які є ключовими для вступу в ЄС.
Ні державні інституції в Україні, ні українське законодавство не визнають інтерсекс-людей. В українських документах можна писати лише чоловіча або лише жіноча стать.
Приклад країн Західних Балкан свідчить про те, що проблеми з фінансуванням, незалежністю та політичним тиском на Омбудсмана можуть стати серйозною перешкодою на шляху до ЄС. Тому досвід Сербії, Чорногорії та Хорватії може стати для нас не лише уроком, а й дзеркалом, у якому відображаються наші власні проблеми.
Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко переконана, що кожна накладена на Росію санкція, кожне рішення, кожен голос на підтримку України – це ще один крок для звільнення Криму
Попри три роки повномасштабної війни, питання деокупації Криму знову опинилося під загрозою політичних компромісів – голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українську владу проявити рішучість та продовжувати розбудовувати політики щодо деокупації та реінтеграції Криму
Україна об'єднала навколо себе більшість країн світу і на рівні Генасамблеї ООН відкинула американську позицію на маргінес, але США відігралися на Радбезі.
Ми готові пояснювати й розповідати правду. У США і серед республіканців, і серед демократів існують люди, для яких вона не буде сенсацією.
Відмова від інтернатних закладів та перехід до системи підтримки проживання людей з інвалідністю у громадах є однією з вимог щодо вступу України до Європейського Союзу. Люди у таких закладах не мають приватного простору, їхні права нерідко порушують. Правозахисники прирівнюють інтернати до місць несвободи, адже людина роками перебуває під опікою держави.
Якщо носій владних повноважень свавільно може обмежувати свободу чи переслідувати будь-кого з тих, хто делегував йому своє право бути сувереном, тоді чию волю він взагалі реалізує? Демократії потребують суспільного визнання, натомість тоталітарні режими базуються на страху.
Невдоволення народу, як і в Україні, почалося після відмови від євроінтеграції. Поліція так само застосувала жорсткі заходи проти тих, хто вийшов на протести. Тут також вживають український термін "тітушки". Але все ж таки є суттєва різниця.
Вперше такі слова, як "грантоєди", "загрєбущіє рукі Сороса", "агєнти Сороса" я почув в РФ на початку 2000-х, коли ще жив в Мурманську. Масово у ЗМІ та суспільстві вони почали звучати після подій на Майдані 2004 року.
Що потрібно було зробити пану Фумінорі, щоб не потрапити в таку ситуацію? Займатись своїми документами, знайти ГО, яка запросить його волонтером, виїхати за кордон для оформлення волонтерської візи. Як саме це робити, читайте інструкцію на сайті ZMINA.
Новий закон №3703-IX вносить комплекс змін до закону "Про місцеве самоврядування" – основоположного акту, що визначає систему врядування на місцях та встановлює відповідні можливості для громад. Зокрема він встановлює, що внутрішньо переміщені особи (ВПО) тепер визнаються жителями громад.
Головне – протримайся. Вір у свою силу і мою підтримку
Інтернатне життя суворо регламентоване: інтереси людини підпорядковані і обмежені встановленим режимом закладу. Мешканці не розпоряджаються своїм життям і цілком залежать від персоналу. Інституційний догляд існує і в інших країнах, щоправда, в багатьох країнах він набагато гуманніший.
"Чорний список посадових осіб" містить інформацію працівників ФСБ РФ, слідчих, прокурорів, суддів, керівників СІЗО, в’язниць та медичних служб в окупованому Криму, які протягом 10-ти років окупації були причетні до порушень прав людини та грубих порушень норм міжнародного гуманітарного права по відношенню до активістів, журналістів, правозахисників та проукраїнської громадськост
11 грудня в парламенті зареєстрували законопроєкт №12301, який вносить зміни до Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та інших нормативних актів. Іншими словами, народні депутати ініціювали нову редакцію профільного закону у сфері внутрішнього переміщення.
Тоді в медіа Гани популярний наратив, що війна між Росією та Україною є невеликою ціною, яку необхідно заплатити за возз'єднання братерських народів. Це перегукується із тими наративами, які панували серед африканських країн. Адже на Африканському континенті довгий час була популярна ідея об'єднання африканських народів і племен
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.