Росія тисячами викрадає цивільних на окупованих територіях. Нерідко, за декілька днів чи тижнів після зникнення людини, силовики РФ публікують відео з нею. Здебільшого – це визнання провини у серйозному злочині, як от тероризм.
В України наразі засудили щонайменше сто одну людину за порушення законів та злочинів війни. Попри нібито високі показники розгляду справ, якість цих слідчих та судових процесів викликає запитання.
Росія веде війну проти України не тільки на полі бою, а й у політичній, економічній, юридичній царині. Задача України – перемогти РФ у всьому.
Дослідники української правозахисної організації Truth Hounds та міжнародних організацій Human Rights Watch і SITU Research проаналізували та відтворили те, як росіяни знищували Маріуполь.
Міжнародний суд ООН оголосив фінальний вирок у справі про порушення Росією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, а також проміжний вирок у справі щодо порушення Росією Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.
Російська влада використовує терор цивільного населення, аби вкорінитися на окупованих територіях. Для цього, зокрема, вони створили мережу "катівень", де утримують викрадених місцевих мешканців.
Щоб приборкати чи принаймні залякати населення, у Куп’янську, як і в інших окупованих містах України, сили РФ почали незаконно затримувати та катувати цивільних мешканців. За даними українських правоохоронців, росіяни облаштували в Куп’янську щонайменше чотири катівні. Одну з них – в ізоляторі тимчасового тримання районного відділу поліції. Цивільних тримали в ІТТ від березня до вересня 2022 року, коли місто звільнили ЗСУ, а затримані самі вибралися з камер.
ZMINA зібрала найбільш показові зрушення та події у сфері прав людини, які сталися у 2023 році
До Дня прав людини ZMINA підготувала коротке відео про міжнародні злочини та основні принципи міжнародного гуманітарного права
Як родинам цивільних заручників чи тим, хто звільнився з незаконного утримання встановити факт позбавлення особистої свободи та подати заяви на грошову допомогу від держави.
Національна правоохоронна система постала перед багатьма викликами, пов'язаними зі збройним конфліктом. Однак долає вона їх надто повільно.
Сьогоднішня система міжнародного гуманітарного права не може впоратися з такими порушниками, як Росія. Щоб це змінити, потрібні реформи та спільна робота усіх демократій світу.
Якщо у ваш будинок заселилися окупанти, або ви стали свідком такого злочину, повідомте про це до правоохоронних органів.
Виступ сторони РФ, який був сповнений вирваними з контексту цитатами, перекрученими фактами та недомовленими деталями.
У Міжнародному суді ООН Росія намагається закрити чергову справу проти себе. Представники РФ переконують суд, що предмету розгляду взагалі немає, а Україна перекручує Конвенцію 1948 року про геноцид.
Представники місцевої влади та самоврядування були одною з основних цілей для військових та силовиків РФ на окупованих територіях. Їх залякували та усіма способами намагалися схилити до співпраці. Якщо не виходило – викрадали чи навіть вбивали. Про своє життя та роботу в окупації ZMINA розказали троє старост з Херсонщини.
У приміщенні Біляївського ліцею росіяни утримували цивільних затриманих. Військові утримували полонених у нелюдських умовах, катували їх та не давали їсти, що призвело до смерті кількох затриманих.
Історії двох жінок, яких росіяни утримували в заручницях у Херсоні та забрали на окуповану територію, коли відступали.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.