Поліція закрила справу про перешкоджання професійній діяльності журналістки Dnipro.media

Дата: 25 Серпня 2026
A+ A- Підписатися

Поліція закрила кримінальне провадження щодо можливого перешкоджання професійній діяльності журналістки Dnipro.media Марії Онищенко під час 73-го пленарного засідання Дніпровської міської ради.

Про це повідомляє Dnipro.media.

Фото: Dnipro.media

Про рішення правоохоронців журналістка дізналася лише через більш як чотири місяці після його ухвалення. Інформацію про закриття провадження вона отримала після особистого звернення до поліції.

З постанови від 30 березня 2026 року, копія якої є в розпорядженні редакції, випливає, що правоохоронці не побачили складу кримінального правопорушення. У документі зазначено, що журналісток зрештою допустили до приміщення, де вони могли спостерігати за засіданням і чути його перебіг – на засклений балкон для громадськості.

Водночас поліція не змогла встановити людину, яка, за версією заявників, могла навмисно перешкоджати журналісткам виконувати професійні обов’язки. Через це провадження закрили.

Шеф-редакторка Dnipro.media Ніка Єгорова наголосила, що для редакції ця історія стосується не лише конкретного місця в сесійній залі.

“Для нас ця справа ніколи не була лише про один балкон чи одне засідання міської ради. Йдеться про те, чи мають незалежні журналісти такі самі можливості для роботи, як і представники комунальних медіа”, – сказала вона.

За словами Єгорової, журналісти Dnipro.media вже двічі стикалися з обмеженнями під час роботи на засіданнях міськради. Водночас працівники комунального медіа могли перебувати безпосередньо в сесійній залі та працювати без таких обмежень.

“Ми вважаємо, що правила мають бути однаковими для всіх редакцій”, – зазначила шеф-редакторка.

У Dnipro.media заявили, що оскаржують рішення поліції. У редакції також вважають, що сама проблема нерівних умов для незалежних і комунальних медіа залишається нерозв’язаною.

Зазначимо, що інцидент стався 10 грудня під час 73-го пленарного засідання Дніпровської міської ради. Журналісток Dnipro.media не пустили до сесійної зали або на відкритий балкон без скла. Натомість їм запропонували працювати із заскленого балкона для громадськості. За словами журналісток, через це погіршувалася якість звуку, що фактично ускладнювало запис засідання.

Працівниця міської ради, яка відмовилася назватися, пояснила обмеження посиланням на “регламент”. Представниця КП “Муніципальна варта”, яка не дозволила журналісткам пройти на інший балкон, також не назвала свого імені та не пояснила причин відмови.

Водночас журналістки стверджували, що співробітники комунального медіа “Дніпровська студія телебачення” в цей самий час працювали на балконі без скла.

Після інциденту журналісти звернулися до Національної поліції із заявою про можливе перешкоджання законній професійній діяльності. 14 березня правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України.

У Дніпровській міській раді раніше заперечували факт перешкоджання роботі журналісток. У міськраді заявляли, що представниці Dnipro.media нібито самостійно обрали засклений балкон для висвітлення пленарного засідання.

Раніше журналісток видання Dnipro.media Анастасію Таран та Марію Онищенко не допустили до сесійної зали Дніпровської міської ради під час 73-го пленарного засідання. Їм запропонували залишитися на балконі за склом, призначеному для громадськості, а доступ до балкона без скла, де зазвичай працюють медіа, обмежили.

Інститут масової інформації звернувся до міськради з інформаційним запитом щодо обмежень для журналісток Dnipro.media, а редакція продовжує стежити за реакцією влади та поліції на перешкоджання журналістській діяльності.

Нагадаємо, що влітку правоохоронці закрили два кримінальних провадження, пов’язані з перешкоджанням роботі журналістів видання “Четверта влада”.

Одне з проваджень стосувалося хвилі дискредитаційних матеріалів, спрямованих проти редакції, інше – недопуску журналіста Дмитра Домащука на публічний захід. За підсумками досудового розслідування сектор дізнання Рівненського районного управління поліції ухвалив рішення про закриття справ через відсутність складу злочину.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.