У Києві капеланів вчать, як надавати соціальний супровід у військових частинах
Для військових капеланів сил безпеки та оборони України провели навчання щодо соціальної послуги супроводу військових та їхніх сімей безпосередньо у підрозділах.
Про це розповіли у Мінсоцполітики.
Нині у 35 військових частинах експериментально працюють соціальні працівники.
Втім, дослідження показують, що частина військових та ветеранів хочуть отримувати, наприклад, психологічну допомогу не лише від фахівців, але й духовну допомогу від капеланів. Респонденти, приналежні до релігійних меншин, ділились, що психологи не завжди можуть їм допомогти через світоглядні відмінності.
Посадовці кажуть, що вирішили об’єднати духовну підтримку з практичною допомогою, щоб військові знали про свої права, могли отримати необхідні соціальні послуги й почувалися не самотніми у розв’язанні життєвих питань.
“Капелани можуть стати тими, хто розповість про доступні програми соціальної допомоги, підтримку поранених, реабілітацію та інші послуги, які часто залишаються невідомими для бійців”, – каже міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Під час навчання з капеланами ділились досвідом фахівці соціальної сфери, зокрема юристи та експерти з-поміж активістів “Юридичної сотні”.
Нагадаємо, що з червня 2022 року, відколи запрацювала гаряча лінія кризової та юридичної підтримки ветеранів та членів їхніх родин, до операторів по допомогу звернулися 32 тисячі людей.
В Україні вже налічують 1,2 мільйона ветеранів, але попри високий рівень довіри до ЗСУ ті, хто повернувся з фронту, стикаються з нерозумінням суспільства.