З лютого на майже 20% побільшало ветеранів, які відчувають зневагу суспільства

Дата: 21 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Частка українських ветеранів, які переконані у відсутності поваги до них у суспільстві, становить 44,1%. 

Такі дані дослідження, підготовленого навчально-аналітичним відділом Українського ветеранського фонду Міністерства в справах ветеранів. 

Ілюстраційне зображення

Показник у понад 40% є сумою відповідей щодо категорій “зовсім не поважає” та “радше не поважає”. Ще в лютому частка ветеранів, які не відчували поваги суспільства, становила 25,4 %. 

“Ми заміряємо постійно, яким чином суспільство ставиться до ветеранів і яким чином, які проблеми взагалі у ветеранів, для того щоб виявляти, коли починається ця стигматизація. Ми зараз можемо говорити, що вона вже почалася”,розповідає в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк.

Опитування, за словами Величко-Трифонюк, уже показують, що суспільство вважає основною проблемою ветеранів у майбутньому психоемоційну нестабільність, проблеми з фізичним здоров’ям або ж проблеми з простором, адаптованим для людей з інвалідністю. Водночас самі ветерани вважають інакше. 

Поточне опитування засвідчило і Виникнення саме цих ризиків, на думку ветеранів, має високий ступінь ймовірності в їхньому житті. такі актуальні ризики, серед яких:

  • проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги;
  • психоемоційна нестабільність;
  • відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю;
  • нерозуміння суспільства;
  • проблеми з оформленням соціальних пільг;
  • відсутність роботи. 

Чимало опитаних ветеранів вважає, що суспільство у своїй більшості не поінформоване про їхні проблеми. Якщо казати в цифрах, то таких 79,2% сумарно за відповідями в категоріях “переважно не поінформоване” (43,4%) та “зовсім не поінформоване” (35,8%). 

Водночас якщо дивитися на результати загально національного опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у вересні 2023-го, то серед українців більшає тих, хто вважає себе поінформованим про проблеми ветеранів. 

“Необхідно суспільству пояснювати, що ветерани – це не якийсь один такий образ, ветерани – це не однорідна маса, ветерани – це той самий зріз суспільства, і що вони абсолютно всі різні, і що проблеми в них теж індивідуальні”, – підсумовує Величко-Трифонюк. 

Дослідники звертають увагу, що без відповідного реагування влади на виявлену проблему ситуація може призвести до формування “точок” соціального відчуження в суспільстві. 

Нагадаємо, що нещодавно представників патронатної служби “Янголи Азову” попросили відсісти в куток на бізнес-форумі Young Business Club через військову форму. Обурені таким проханням військові покинули захід та записали відео, на яке бурхливо відреагувало суспільство. 

Керівниця патронатної служби “Янголи Азову” Олена Толкачова, коментуючи ситуацію журналістам, зізналася, що не очікувала на таку підтримку громадськості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter