Українки за життя вимушені працювати більше на шість із половиною років, щоб отримувати зарплату на рівні з чоловіками
В Україні досі існує розрив в оплаті праці між чоловіками та жінками, тож українкам за життя доводиться працювати більше на шість із половиною років, щоб отримувати зарплату на рівні з колегами-чоловіками.
Про це розповіли в Мінекономіки.
Посадовці нагадали про розрив оплати праці в Міжнародний день рівної оплати праці.
Ситуація з нерівністю в зарплатах існує всюди у світі, тож, щоб привернути увагу до проблеми, жінки влаштовують різні акції. До прикладу, у Німеччині для пасажирок продають квитки, що дешевші на 21% за ті, що купують чоловіки, а в Ісландії відмовляють від роботи на день.
Із 2014 до 2021 року розрив в оплаті праці в Україні значно скоротився – з 26% до 18,6%, однак повномасштабне російське вторгнення ускладнило економічне становище жінок. Найбільше безробіття вдарило саме по жінках та мешканцях сходу.
Також лише 15% українських компаній належать жінкам, і тільки в 17,7% бізнесів вони обіймають керівні посади.
Цього року уряд ухвалив план, згідно з яким до 2030-го розрив у винагороді за роботу має становити 13,6%. Посадовці покладають надії й на ухвалення нового Трудового кодексу, що матиме прописаний принцип однакової оплати праці.
Нагадаємо, що, окрім різної оплати праці, жінки додатково вимушені виконують найбільшу у світі кількість неоплачуваної роботи, як-от прибирання чи готування їжі. Внаслідок цього в них залишається менше часу на оплачувану працю або ж вони змушені поєднувати їх.
Ті, хто обурений хатньою нерівністю, йдуть відстоювати права в суді. Кілька років тому в Китаї чоловіка зобов’язали виплатити колишній дружині компенсацію за роки неоплачуваної хатньої праці. Схожі випадки відбуваються й у ЄС, а стосуються вони не лише партнерів.
В Італії мати через суд виселила двох синів, які постійно байдикували вдома.