“Ніхто їх не планує питати, наша позиція така”: міністр Малюська про ймовірну мобілізацію засуджених

Дата: 15 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що засуджених українців слід мобілізовувати до ЗСУ, не питаючи їхньої згоди. Водночас чинне законодавство України забороняє залучати до лав Збройних сил не лише засуджених, які перебувають в ув’язненні, але й тих, хто раніше відбув термін покарання та вийшов на волю.

Слова міністра в ефірі національного телемарафону цитує “Детектор медіа”. 

Міністр Малюська під час відвідування однієї з пенітенціарних установ. Фото: фейсбук-сторінка посадовця

Заяву Малюська зробив, коментуючи слова своєї заступниці Олени Висоцької, яка розповідала про пропозиції змін до законодавства, які наразі лежать на розгляді в комітетах Верховної Ради. 

Ми пропонуємо радикальніші кроки. Не стоїть питання про те, щоб дозволити засудженим служити в армії, ніхто їх не планує запитувати, принаймні наша така позиція. Це обов’язок кожного громадянина — захищати державу. І те, що громадянин колись скоїв злочин та отримав якесь покарання, — це не привід для того, щоб не захищати батьківщину”, – каже посадовець. 

Малюська додав, що мова йде про “десятки тисяч людей”. 

Це наша позиція, і ми проситимемо депутатів її підтримати… Під час проведення мобілізації має бути справедливість. Це наш підхід”, – сказав міністр. 

Малюська не вперше робить суперечливі заяви, що демонструють неповагу до прав людини, наприклад, раніше дозволяв собі жартувати про небезпеку для трансгендерної жінки в чоловічій камері колонії. Кілька років тому він відкрито заявив, що права людини не в пріоритеті очолюваного ним відомства. 

Попри критику правозахисників “сором” міністр відчуває за роботу інших. 

Нагадаємо, що хоча чинне законодавство має обмеження щодо мобілізації в’язнів та тих, хто вже відбув покарання і має судимість, чимало з них вже стали на захист України. Їх кількість оцінюють у менш ніж 1% від загальної кількості мобілізованих й серед них є лише ті, хто вже мав досвід у бойових діях.

Україна входить в десяток європейських країн з найбільшою кількістю тих, хто перебуває у місцях позбавлення волі. В середньому 125 ув’язнених припадають на 100 тисяч населення, що є вищим за середній показник по Європі – 106 в’язнів на 100 тисяч населення. 

Тисячі українських засуджених перебувають за ґратами, зокрема через різницю з європейськими нормами щодо зберігання наркотиків. 

7 лютого, у середу, Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію. У документі, зокрема, пропонується дозволити засудженим, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, піти до війська. Утім, згідно з текстом законопроєкту,  мобілізація засуджених може бути лише добровільною.

Фотографія обкладинки: Мін’юст 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter