Міністру юстиції Малюсьці “соромно” за роботу СБУ

Дата: 06 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Очільник Міністерства юстиції України Денис Малюська відчув сором і Так званий іспанський сором – опосередковане, вторинне, емпатичне або стороннє збентеження, яке відчувають, спостерігаючи за діями іншої людини. за спецслужби, подивившись розслідування журналістів Bihus.info про стеження за ними співробітниками департаменту захисту національної державності СБУ. 

Про це міністр розповів у фейсбуку. 

Фото: фейсбук-сторінка Дениса Малюськи

Малюська сказав, що пишається роботою журналістів, які менш ніж за місяць змогли встановити особи тих, хто стежив за ними. 

“Сором за “роботу” спецслужби. Враховуючи увагу міжнародних медіа, прикуту до України, думаю, у нас не більше доби, щоб показати правильну реакцію та зробити правильні меседжі… нам потрібно більше контролю за діями спецслужб усередині країни”, – написав посадовець. 

Від 2019 року, коли Малюська став міністром юстиції, його роботу не раз критикували правозахисники, втім про негативні емоції через це міністр не повідомляв. 

До прикладу, критикували його за впровадження “експерименту” з відкриття платних камер у СІЗО, щоб за ці гроші можна було ремонтувати звичайні камери. Омбудсман називав платні камери дискримінацією за майновим станом, і вже за кілька місяців після старту проєкту з’явилася новина із Запорізького СІЗО, де один в’язень викупив для себе всі місця в камері підвищеного комфорту.

Також кілька років тому Малюська заявив, що Україна ратифікувала Римський статут, що не аби як здивувало правників, бо це не правда. Правозахисники тоді радили міністру детальніше розібратись у питанні. 

Торік Малюська жартома запропонував підписникам у фейсбуку вирішити, в яку камеру колонії помістити трансжінку, натякаючи на те, що її можуть зґвалтувати там. Сексуальне насильство в неволі є серйозною проблемою, але нічого поганого у своїх словах посадовець тоді не побачив. 

Нагадаємо, що попри критику Малюська ігнорує рекомендації Омбудсмана про те, як усунути порушення прав людини в місцях несвободи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter