За рік і дев’ять місяців війни окупанти скоїли понад 540 злочинів проти журналістів та медіа в Україні – ІМІ
За рік і дев’ять місяців після початку повномасштабної війни з РФ, на території України окупанти скоїли 543 злочини проти журналістів та медіа.
Про це свідчать дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації (ІМІ).
За жовтень-листопад ІМІ зафіксував три порушення свободи слова, які вчинила Росія – викрадення та кібератаки.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України окупанти вбили 69 журналістів, з них 10 – під час виконання професійної журналістської діяльності.
На початку листопада у боях на околицях Роботиного на Запорізькому напрямку загинув військовослужбовець Збройних сил України, засновник і редактор рівненського видання “Горинь.інфо”, громадський активіст, пластун із Рівненщини Тарас Давидюк.
У жовтні стало відомо про викрадення адміністраторів телеграм-каналів запорізького регіонального видання “РІА-Мелітополь” і “Мелітополь – це Україна”, яких окупанти тримають у полоні та звинувачують у тероризмі.
Крім того, листопаді російські хакери атакували ефір телемарафону “Єдині новини”. Трансляція ефіру переривалася російськими музичними кліпами й пропагандою. Росіяни атакували сигнал на супутнику. Проте фахівці вчасно помітили й відбили атаку.
Також росіяни атакували супутникові телеканали “Суспільного”. Загалом зафіксували спроби втручання в роботу п’яти телеканалів “Суспільного”, які мовлять на супутнику: їх намагалися глушити та підмінити контент. Йшлося про супутникові телеканали “Перший”, “Суспільне Новини”, “Суспільне Крим”, “Суспільне Культура” та “Суспільне Спорт”, які глядачі дивляться через індивідуальні супутникові антени.
У коментарі ІМІ голова наглядової ради “Суспільного” Світлана Остапа зазначила, що за нападом стоїть Росія.
“Ми зʼясували, що за цим стоїть Росія. Повʼязуємо з незалежним мовленням і правдивим висвітленням війни, що дуже не подобається агресору. Нам вдалося швидко відновити мовлення. Але щоб убезпечити себе від блокування, компанія розглядає можливість переходу на інший, більш захищений супутник”, – сказала вона.
Нагадаємо, 22 листопада на фронті поблизу Куп’янська на Харківщині загинув боєць 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, колишній телеоператор “Суспільне Миколаїв” Олександр Попов.