Грета Тунберг взяла участь у мітингу проти екоциду в Україні

Дата: 16 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Шведська екоактивістка Грета Тунберг взяла участь у мітингу проти екоциду в Україні, який спричинила Росія, підірвавши 6 червня Каховську гідроелектростанцію. 

Про це повідомляє DW.

Фото: фейсбук-сторінка Anna Chaika

Акція відбулася біля будівлі Організації Об’єднаних Націй (ООН) у німецькому Бонні, де цими днями відбувається конференція щодо проблем клімату.

Екоактивістка зазначила, що підтримує українців і бачить, що насправді відбувається. 

“Погляди всього світу звернені на Україну і на Росію, на те, що відбувається зараз. Ми не збираємося бути спостерігачами, ми не збираємося мовчати. Залишайтеся сильними. Ми солідарні з вами”, – каже Тунберг.

Вона також додала, що “потрібно засуджувати злочини, які Росія чинить в Україні”, а кліматичні активісти звертають увагу на те, що відбувається, не тільки тому, що це – турбота про довкілля, а й “тому, що ми піклуємося про людей”.

“Те, що коїться, жахливо, і ми не можемо дозволити цьому тривати”, – підкреслила активістка.

Раніше Тунберг заявила, що Росія спричинила екоцид на Півдні України й має бути покарана за це.  

Тунберг висловила свою позицію після того, як президент України Володимир Зеленський закликав понад 60 світових політичних та громадських діячів, серед яких була вона, покарати Росію за екоцид.

Херсонська обласна прокуратура розпочала досудове слідство через підрив російськими військовими Каховської ГЕС за статтями щодо екоциду та порушення законів і звичаїв війни.

Нагадаємо, що, за даними українських посадовців, Каховську ГЕС неможливо відновити. 

Російська агресія вже завдала екології збитків на кілька трильйонів гривень, тож Україна збирається звертатися до Міжнародного суду ООН, щоб притягнути до відповідальності винних в екоциді.

Утім, лише деякі злочини російських військових проти природи можна розслідувати як воєнні, однак і для цього треба довести, що дії завдали довкіллю не лише масштабної, але й довготривалої та серйозної шкоди. Визнати поняття “екоцид” на міжнародному рівні Україні допомагає Фінляндія. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter