У справі про вбивство активістки Гандзюк допитали колишнього голову ОДА Андрія Гордєєва
Під час чергового судового засідання в справі про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк допитали колишнього голову Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва.
Про це повідомляє юридична компанія “Міллер”.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/03/gandzyuk.jpg)
За словами адвокатки, яка представляє інтереси родини Гандзюк, Ольги Веретільник, Гордєєв на момент головування в Херсонській ОДА, знав про всі перипетії політичного життя Херсона, тож його свідчення становлять особливий інтерес для слідства.
Зокрема, на допиті він підтвердив кілька фактів:
- Гандзюк дійсно була впливовою фігурою в місті, хоча Мангер і Левін, які вважаються замовниками її вбивства, це заперечують;
- конфронтація між активісткою та Мангером дійсно була, хоча Мангер це заперечував. Гандзюк вийшла з партії “Батьківщина”, коли туди вступив Мангер, і разом з журналістом видання “Мост” знімала про нього розслідування;
- Мангер і Левін мали дружні відносини;
- Гордєєв вважає, що Левін міг бути причетним до злочину. До того ж сам Гордєєв, який був членом Блоку Петра Порошенка, стверджував, що мав конфлікт із “бютівцем” Мангером і навіть пробував змістити його з посади деякий час.
Разом з цим Гордєєв висунув теорію про те, що Гандзюк “працювала на СБУ” і її вбили через боротьбу проти проросійських елементів в області. Буцімто керівник місцевого управління СБУ її на це “надихнув, але не захистив”. Захист вважає цю теорію конспірологічною.
Абсурдність тверджень, як кажуть у юридичній компанії “Міллер”, підкреслив інший свідок – колишній керівник обласного управління СБУ Данило Доценко. Він заявив, що знав активістку й мав з нею звичайні робочі відносини, коли вона працювала в міській раді. Однак, усупереч версії, яку наводять Мангер і Левін, “агентом СБУ” вона не була.
Наступне засідання суду в справі призначили на 27 березня.
“Відбудеться розгляд клопотання про продовження строку тримання Владислава Мангера під вартою, який знаходиться під вартою з червня 2020 року, ще перед відправкою справи в суд. Наші опоненти наполягають на проведенні повторної судово-медичної експертизи, яка може відкласти судовий розгляд на час проведення. Але якщо її не задовольнять, то можна говорити, що наступні п’ять-шість засідань у справі будуть останніми”, – каже адвокатка Веретільник.
Раніше під час чергового судового засідання допитали експерта-поліграфолога, який брав участь у перевірці на поліграфі виконавців злочину, зокрема Сергія Торбіна.
Справу про напад на Катерину Гандзюк передали на розгляд у Дніпровський райсуд Києва ще в серпні 2020 року, але її розглядають досі. Активісти ініціативної групи “Хто замовив Катю Гандзюк?” вважають, що затягують справу адвокати обвинувачених.
Нагадаємо, Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року в Херсоні. 4 листопада вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. За це п’ятьом виконавцям нападу присудили від трьох до шести років ув’язнення.
В організації нападу на активістку обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та експомічника депутата облради Олексія Левіна. Справу розглядає Дніпровський райсуд Києва.
У червні минулого року судді завершили дослідження письмових доказів і перейшли до допиту свідків. Обидва обвинувачені перебувають під вартою.
ZMINA писала про те, що підозрюваного в організації нападу на Катю Гандзюк Мангера не взяли до ЗСУ на час війни.