Окупанти просять кримчан екіпірувати мобілізованих – КримSOS

Дата: 03 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Жителі Криму отримали повідомлення з проханням придбати екіпірування для мобілізованих.

Про це повідомила правозахисна організація “КримSOS“. 

За інформацією правозахисної організації, жителі Бахчисарайського району отримали повідомлення із закликом зібрати необхідні речі для солдатів.

Відомо також, що примусово мобілізованих чоловіків, які наразі перебувають у Севастополі та Феодосії, не забезпечили базовими та спеціальними речами для проходження служби. 

Представники місцевого осередку партії “Єдина Росія” розіслали повідомлення з проханням зібрати базові речі й екіпірування для мобілізованих чоловіків. Серед списку такі речі: термобілизна, набір трусів і шкарпеток, ліки, засоби гігієни, спальний мішок, кип’ятильник, капці для душу, кнопковий телефон, рюкзак на 60 л, шапка-балаклава, устілки для взуття та інше.

Постійна представниця президента України в Автономної Республіки Крим Таміла Ташева під час пленарної сесії Варшавської конференції з людського виміру, організованій Польським головуванням в ОБСЄ, звернула увагу на наслідки мобілізації в тимчасово окупованому Криму.

За її словами, жертвами цієї мобілізації стали громадяни України, яким Російська Федерація примусово видавала окупаційні паспорти починаючи з 2014 року. 

Вона додала, що представництво президента отримало десятки повідомлень від наших громадян в окупованому Криму, зокрема від представників корінного кримськотатарського народу, про видавання їм незаконних повісток. Лише за перші три дні окупанти вручили кримськотатарським чоловікам призовного віку понад 1500 повісток.

Це черговий вияв практики геноциду українського народу, черговий злочин проти корінного кримськотатарського народу.

Таміла Ташева
Вона також додала, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну викликало хвилю протестів та антивоєнних заяв в окупованому Криму. Більшості людей загрожує адміністративне покарання, а деяким – кримінальне.
 
Окупаційні адміністрації Криму використовують статтю про “дискредитацію російської армії”, яка нещодавно була введена до російського законодавства. Навіть слухання українських пісень стають приводом для кримінального переслідування.
 
“Не може бути жодних компромісів щодо територіальної цілісності України. Належної реакції міжнародної спільноти на акт російської агресії проти невеликого українського півострова у 2014 році не було, тому зараз, у 2022 році, ми маємо справу з ядерною загрозою для всього світу. Ми маємо зараз зупинити агресора, запровадивши максимальні санкції проти Росії, максимально озброївши Україну. Тільки так сьогодні можна захистити права людини”, – додала Таміла Ташева.
 
Нагадаємо, ​​призов мешканців окупованих територій до лав окупаційної армії заборонений ст. 51 IV Женевської конвенції та є воєнним злочином. Окремим воєнним злочином є примушування громадян України до участі в бойових діях проти власної держави.
 
Мобілізованих жителів окупованого Криму відправляють для участі в бойових діях на Херсонському напрямку без проходження військової підготовки.
 

Для тих кримчан, які хочуть уникнути мобілізації, Прокуратура АРК відкрила гарячу лінію. Звернення приймають у Telegram, Viber, WhatsАpp і Signal за номером +38 (096) 700 16 00.

Нагадаємо, вранці 21 вересня в Росії оголосили про початок часткової мобілізації. Російське керівництво переконує, що призову на військову службу підлягатимуть лише ті росіяни, які перебувають у запасі, і передусім ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід.

За словами міністра оборони Росії Сергія Шойгу, призвати планують 300 тисяч росіян. Утім, за даними джерел “Нової газети”, насправді йдеться про 1 млн росіян. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter