За участь у спонтанному мирному зібранні “суд” у Криму залишив чинним штраф активістці Ірині Копиловій

Дата: 03 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Так звана “суддя” незаконного “Верховного Суду Криму” Катерина Тимошенко 1 лютого залишила без задоволення апеляційну скаргу на ухвалу “Київського районного суду Сімферополя” щодо активістки Ірини Копилової. Окупаційні силовики затримали її під будівлею ФСБ 4 вересня 2021 року, куди вона прийшла дізнатися про долю п’яти викрадених кримських татар.

Про це повідомляє правозахисна організація “Кримський процес”

Перша інстанція своєю ухвалою визнала громадянку України винною у порушенні режиму підвищеної готовності і призначила штраф у розмірі 10 тисяч рубліві .

Співробітники “поліції” не пропустили на засідання “суду” вільних слухачів через обмеження, пов’язані з пандемією та “щоб уникнути правопорушень”.

Активістка розповіла виданню, що “суд” допустив до участі громадського захисника, а заявлені клопотання про виклик “прокурора” для участі у процесі та забезпечення змагальності сторін, свідків інкримінованого правопорушення та посадовця, який склав адміністративний протокол, — відхилив.

Ірина Копилова також зазначила, що “суддя” цікавилася її віросповіданням, хоча це питання не стосувалося суті правопорушення.

Нагадаємо, 3 грудня 2021 року суддя Київського районного суду Сімферополя Євген Пронін визнав винною у порушенні режиму підвищеної готовності активістку Ірину Копилову, яка прийшла під будівлею ФСБ 4 вересня, щоб дізнатися про долю п’яти викрадених кримських татар.

Нагадаємо, у ніч проти 4 вересня російські силовики провели обшук у Нарімана Джеляла, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Також 3 та 4 вересня в Криму співробітники ФСБ обшукали помешкання та затримали чотирьох кримських татар: Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова. Усіх затриманих окупаційні силовики вивезли у невідомому напрямку. 

Аби дізнатися про долю затриманих під будівлю ФСБ у Сімферополі вийшли родичі затриманих та небайдужі громадяни. ФСБ затримала близько 50 протестувальників, серед них жінки, зокрема Ірина Копилова, люди похилого віку та рідні політв’язнів.

Напередодні ZMINA детально розповіла про нову практику РФ масових затримань учасників мирних зібрань. 

За даними Кримської правозахисної групи, протягом 2021 року незаконні “суди” на півострові винесли 120 постанов про обмеження права на мирні зібрання. 

За словами адвоката Еміля Курбедінова, окупаційна влада переслідує учасників мирних зібрань, вільних слухачів в “судах” та ізоляторів тимчасового утримання, “щоб залякати їх та примусити замовкнути”. Він додав, що Росія вже почала затримувати жінок із повітряними кульками й утримувати їх цілу ніч у “відділку поліції”. 

За даними “Крим SOS“, за роки окупації Криму там сталося 44 насильницькі зникнення. Про долю та місце перебування 15 людей досі нічого не відомо. Наразі безвісти зниклими вважаються Тимур ШаймардановСейран ЗінедіновІслям ДжеппаровДжевдет ІслямовЕскендер АпселямовМухтар АріслановРуслан Ганієв, Арлен Терехов, Ервін ІбрагімовЕскендер ІбраїмовВалерій Ващук, Іван БондарецьВасиль Черниш, Федір Костенко та Арсен Алієв. Це проукраїнські та кримськотатарські активісти або родичі когось із них. 

Українські правозахисники також звинувачують Росію в неефективному розслідуванні цих злочинів. Вони наголошують, що російські слідчі не розслідують викрадень навіть за наявності відео самого злочину. Крім того, свідки злочину відмовляються свідчити, побоюючись політичного переслідування з боку окупаційної влади або що вони так само зникнуть.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter